En İyi Android Duvar Kağıdı Uygulaması Hangisi?

En iyi Android duvar kağıdı uygulamalarını sizin için araştırdık!

En İyi Android Duvar Kağıdı Uygulaması Hangisi?

Android akıllı telefon ve tabletlerimizin beraberinde gelen duvar kağıtlarının genellikle çoğu kullanıcı için yeterli olduğu ortada. Ancak cihazını daha fazla kişiselleştirmek, farklı göstermek ve daha iyi bir görsel sunumla birlikte kullanmak isteyenlerin tercih edebilecekleri çok sayıda farklı yöntem var. Genellikle launcher ve ikon uygulamaları bu amaçla tercih edilseler de, ekranın en önemli yanının arkaplan resimleri olduğunu unutmamak gerekiyor.

Lakin onlarca çer çöp duvar kağıdı uygulaması içerisinden seçim yapmak bazen zorlayıcı olabiliyor. Sizler için en iyi Android duvar kağıdı uygulaması hangisi sorusunun cevabını bulmak için biraz araştırma yaptık. İşte bulduğumuz sonuçlar!

Wallrox

Wallrox uygulaması, duvar kağıdı uygulamalarının pek çoğundan oldukça sıkı bir şekilde ayrılıyor. Zira uygulamanın içerisinde 1000'den fazla farklı duvar kağıdı yer alıyor ve bunların hepsi Google'ın materyal tasarım anlayışına göre hazırlanmışlar. Ayrıca duvar kağıtlarının QHD yani 2560x2560 çözünürlükte hazırlanmış olmaları sayesinde en büyük ekranlarda bile sorunsuz ve akıcı bir görsel kompozisyon oluşturmak mümkün oluyor.

Ayrıca yeni duvar kağıtları geldiğinde bunları bildirim olarak alabiliyor, resimlerin beğenmediğiniz yerlerini kırparak ekranda görmekten kurtulabiliyorsunuz. Duvar kağıtlarını tek bir hareket ile arkaplana yerleştirmenin de mümkün olduğunu belirtelim.

Minimal Wallpapers

Minimal Wallpapers uygulaması ise Wallrox'un biraz daha sade hali denilebilir. Bu uygulamada da sade ve materyal tasarıma uygun arkaplan resimleri kullanılıyor ve böylece adından da anlayabileceğiniz gibi minimalist bir görünüm elde edilebiliyor. Ancak en yüksek görsel çözünürlüğünün HD olduğunu belirtmek lazım.

Resim adedi olarak da 100'lü adetlerde bulunan Minimal Wallpapers, çok fazla değişime ihtiyaç duymayan ancak bir yandan da her zaman elinin altında kullanımı kolay bir duvar kağıdı uygulaması bulunmasını isteyenler için bulunmaz nimet. Uygulamanın bir diğer dikkat çekici yanı ise farklı launcherlar ile kullanımda hiç bir sorun çıkarmadan çalışması.

Muzei

Muzei uygulaması ise biraz daha sanat ağırlıklı duvar kağıtlarını tercih edenlerin birinci tercihi. Uygulamanın dünyanın her yanından sanatçıların eserlerini Android cihazlarınızın arkaplanına yerleştirmenize olanak tanıması sayesinde, hem yepyeni eserleri öğrenebiliyor hem de onları her an yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Çeşitli üçüncü parti eklentileri de desteklemesi sayesinde farklı kaynaklardan duvar kağıtlarını kullanmak da mümkün. Dolayısıyla illa ki sanat eserlerini görmek zorunda da kalmıyorsunuz. Bu bakımdan bir duvar kağıdı yöneticisi haline geldiğini söylemek de mümkün. Hatta uygulamada yer alan fotoğrafların renk tonlarıyla oynayabiliyor, otomatik olarak belli aralıklarla resimlerin değiştirilmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Tapdeck

Tapdeck uygulaması ise özellikle duvar kağıdı değişimlerinde hıza önem verenler için hazırlanmış. Zira ekranınıza çift tıklayarak direkt yeni bir duvar kağıdının belirmesini sağlayabiliyor, ekranı yukarı kaydırarak o duvar kağıdı ile ilgili bilgilere ya da benzer duvar kağıtlarına hemen ulaşabiliyorsunuz.

Uygulamada size sunulan duvar kağıtlarının çeşitli temalar ve konular altında sıralanmış olmaları sayesinde tam da istediğiniz görünüme uygun resimleri keşfetmek de mümkün hale geliyor. Ayrıca bir defa tema seçtikten sonra her zaman kullandığınız temaya uygun olan yeni duvar kağıtlarının karşınıza çıktığını belirtelim. Dilerseniz başka küratörlerin derledikleri duvar kağıtlarını da kendi listenizmiş gibi kullanabiliyorsunuz.

Meter

İlginç duvar kağıdı uygulaması arayanlar ve kendini herkesten farklı kılmak isteyenler ise Meter uygulamasının nimetlerinden faydalanabilirler. Oldukça yaratıcı bir amaca sahip olan bu duvar kağıdı uygulamasının en temel özelliği, duvar kağıdı olarak cihazınızın mevcut durumunu görselleştirerek sunması.

Yani, ne kadar piliniz kaldığını, kablosuz internetin nasıl çektiğini veya gelmiş olan bildirimleri sadece duvar kağıdınıza bakarak anlayabiliyorsunuz. Ancak bu bilgiler sizi sıkacak ya da cihazı çirkin gösterecek şekilde sunulmuyorlar. Zira hepsi birer gerçek duvar kağıdı görünümüne sahipler. Ekran kilidini her açtığınızda bir başka bilgi karşınıza çıkıyor ancak cihazınızı sallayarak bunlar arasında geçiş yapma imkanınız da var.

Elbette bulduğumuz bu duvar kağıdı uygulamalarının yanında kullanılabilecek çok sayıda seçenek daha var. Eğer atladığımız uygulamaların olduğunu düşünüyorsanız onları bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz!

Android Cihazınızda Kullanabileceğiniz Sıradışı Duvar Kağıdı Uygulamaları

YORUMLAR