En İyi RSS Okuyucuları Sizin için İnceledik

Kullanıcılara farklı haber kaynaklarını takip etme imkanı sunan RSS okuyucuların en dikkat çekenlerini sizler için inceledik.

En İyi RSS Okuyucuları Sizin için İnceledik

RSS okuyucular dünyada olup bitenleri takip etmek isteyen okuyucuların en çok rağbet gösterdiği servisler arasında yer almakta. Bu servisler kullanıcılarına farklı alanlarda meydana gelen gelişmeleri hızlı ve kolay takip edilir bir şekilde sunuyor.

Haberleri ve olayları tek bir kaynaktan takip etmek yerine RSS okuyucusu kullanarak daha zengin bir haber alma deneyimi yaşamak mümkün.Kullandığınız RSS okuyucusuna ekleyeceğiniz farklı kaynaklar sayesinde olaylara tek bir pencereden bakmak yerine bakış açınızı genişletebilirsiniz.

Hal böyle olunca piyasada hali hazırda kullanıcıların hizmetine sunulan RSS okuyuculardan en iyilerini sizler için incelemek istedik. Listemizde yer alan servisler genel olarak aynı gibi görünseler de sundukları ufak çaplı özelliklerle büyük fark yaratıyorlar.

Lafı çok da uzatmadan hemen listemize geçelim.

1- Feedly

RSS servisleriyle az çok aşina olan herkesin bildiği bir isim olan Feedly ne yazık ki popülerliğinin arka yüzünde bir takım problemler barındırmakta. Arama yapabilmek için ücret ödeme zorunluluğu ve gerçekten kötü çalışan bir Android uygulaması bu problemler arasında gösterilebilir.

Serviste farklı kategoriler yer almakta ve kullanıcılar bunlar arasından dikkatlerini çekenleri seçip içerikleri takip etmeye başlayabilirler. Ekranın sol bölümünde takip ettiğiniz siteleri görebilirsiniz. Yine bu bölümden artık takip etmek istemediğiniz bir siteyi listeden çıkartabilirsiniz. Feedly kullanıcılara dikkatlerini çekebilecek haberleri de sunmakta. Bu sayede en ufak bir ayrıntıyı bile kaçırmadan gündmei takip edebilirsiniz.

2- Inoreader

Inoreader kullanıcı dostu, temiz ve düzenli bir arayüze sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Servisin en önemli özellikleri arasında farklı temalara ve renk kombinasyonlarına sahip olması yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar ana pencereyi diledikleri gibi kişiselleştirebilirler.

Inoreader’da çok sayıda klavye kısayolu da bulunmakta. Bu kısayolları kullanarak tüm işlemleri tek bir klavye hareketiyle tamamlayabilirsiniz. Inoreader tıpkı Feedly gibi okunmamış haberleri öne çıkartarak kullanıcılara eksiksiz bilgi vermeyi amaçlıyor.

3- AOL Reader

America Online olarak da bilinen AOL Reader, RSS okuyucuların göze çarpan isimlerinden bir diğeri. Bu servis de aynı kategoride yer alan servislerin izinden gidiyor ve hemen hemen benzer özellikler sunuyor. Farklılaştığı noktalar arasında ise 5 farklı görünüm modu yer almakta.

AOL Reader kullanıcılara dahili arama fonksiyonu da sunmakta. Bu özelliği kullanarak herhangi bir konuda meydana gelen gelişmeleri, web tarayıcınızı kullanmadan, servis içerisinden gerçekleştirebilirsiniz. AOL Reader genel olarak son derece kullanışlı ve iyi haber ise Android ve iOS uygulamalarının çok yakında çıkacak olması.

4- Commafeed

Commafeed tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, açık kaynak kodlu bir RSS okuyucudur. Eğer kendi RSS okuyucunuzu sunucunuzda barındırmak istiyorsanız Commafeed’i kullanabilirsiniz.

Servis hem Windows hem de Linux sistemler üzerinde sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Hızlı ve düzenli bir arayüze sahip olan Commafeed’in en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de çoğu RSS servisinde ücretli olarak sunulan arama fonksiyonunun ücretsiz olarak kullanılabiliyor olması. Chrome, Firefox ve Opera tarayıcıları için eklentilere sahip olması Commafeed’in en çarpıcı özleliklerinden bir diğeri.

5- Feedspot

Ücretsiz olarak sunulan bir diğer RSS okuyucu olan Feedspot kullanıcıların beklentilerine cevap verebilmek için farklı renk temaları sunuyor. Bu sayede daha kişisel bir kullanım deneyimi sunuyor ve kullanıcıların kendilerini özel hissetmelerini sağlıyor.

Feedspot’ta da her şey mükemmel ilerlemiyor. Tıpkı Feedly gibi bu servis de arama fonksiyonunu ücretli olarak belirlemiş.Gelişmiş paylaşım özellikleri sunan Feedspot’ta yer alan içerikleri farklı sosyal medya kanallarında paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR