En İyi ve Hızlı Torrent Programları

En iyi ve hızlı torrent programlarını sizin için değerlendirerek tercihinize uygun torrent programını bulmaya çalıştık. Torrent'e yeni girdiyseniz veya farklı tatlar arıyorsanız okumayı unutmayın.

En İyi ve Hızlı Torrent Programları

Torrent pek çok diğer alternatif dosya paylaşım mekanizmasının varlığına rağmen hala en güvenilir ve hızlı sistemlerden bir tanesi, özellikle de büyük boyutlu dosyalar söz konusu olduğunda bu avantajı direkt olarak kendini göstermekte.

Her ne kadar onlarca Torrent istemcisi program bulunsa da bunların birkaç tanesi hem kullanım kolaylıkları hem de hızları nedeniyle diğerlerinin önüne geçiyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan sizin için seçtiğimiz en iyi 5 torrent programından bahsedeyim.

Tixati diğer torrent programlarına göre biraz yeni sayılsa da hem başlangıç seviyesindeki hem de deneyimli kullanıcılara hitap ediyor. Arayüzü kullanması kolay ve torrentlere aşina olmasanız bile istediğiniz işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Magnet linkleri, DHT ve RSS gibi diğer işlevleri de destekleyen programın özelleştirilebilir pek çok seçeneği ve deneyimsiz kullanıcılar için ipuçları da var.

Deluge biraz minimalist bir torrent programı ve Tixati’ye göre çok daha az seçenek barındırıyor. Torrentleri uğraşmadan indirmek isteyenler ve kısıtlı istatistikleri görmek isteyenler için ideal denilebilecek programlardan birisi.

Her ne kadar kullanması çok basit olsa da yeni başlayanlar için herhangi bir ipucu ve öneri yer almadığından dolayı biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Ayrıca kurulum sırasında GTK+ Runtime Environment kurulumunu da sizden isteyen program bu konuda biraz uğraştırabiliyor.

Eğer tek isteğiniz torrent dosyalarını indirmek ise Deluge’u kullanabilirsiniz.

Eğer sadece torrent dosyalarını indirebilen bir istemci arıyorsanız, Vuze’u kullanmanızı önermiyorum. Vuze içerisinde HD videoları oynatmaktan tutun da dosya aramaya ve RSS okumaya kadar pek çok işlevi barındıran gelişmiş bir program. iTunes kütüphaneniz ile dahi entegre olabilen bir yapıya sahip.

Kısacası Vuze sadece dosya indirmek isteyenler için değil tek bir programla tüm dosya ve oynatma ihtiyaçlarına çözüm arayanlar için geliştirilmiş bir program.

uTorrent olmadan listemiz biraz eksik kalırdı diyebilirim. Torrent istemcileri içerisinden en çok bilinenlerden ve kullanılanlardan bir tanesi uTorrent ve hala görevini çok iyi bir biçimde yerine getiriyor.

Eskiden çok hafif olmasıyla bilinen uTorrent son yıllarda gitgide gelişerek tam bir torrent çözümü haline gelen bir program oldu. Ayrıca ağ ayarlarınızı ve bağlantınızı kontrol edip en iyi performansı sizin için ayarlayan bir kalibrasyon seçeneğini de içerisinde barındıran programı kesinlikle denemeniz gerekiyor.

Eğer programın kullanımı hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız uTorrent İle Nasıl Dosya İndirilir adlı rehber yazımızı da okuyabilirsiniz.

Aslında BitTorrent ile uTorrent çok farklı programlar değiller. uTorrent’in biraz renkleriyle oynayıp arayüzünü değiştirdiğinizde BitTorrent ile karşılaşıyorsunuz.

Tek fark BitTorrent’in daha az karmaşık olması ve daha az seçenekle daha temiz bir torrent deneyimi sunması. uTorrent ile tamamen aynı işlevleri gerçekleştiren programın bu özellikleri kimi kullanıcılar için eksi olarak bile değerlendirilebilir.

Torrent kullanmak için kullanım tercihlerinize göre sıralayabileceğim en iyi ve hızlı torrent programlarını böylece sonlandırmış olduk. Eğer sizin de aklınıza gelen ve incelememizi istediğiniz torrent programları varsa elbette yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

YORUMLAR