Facebook Arama Geçmişi Görüntüleme ve Silme

Facebook Arama Geçmişi Görüntüleme ve Silme

Facebook üzerinde yaptığınız tüm aramaların kaydedildiğini ve istediğiniz zaman bu aramalara bir kaç tık ile ulaşabileceğini biliyor muydunuz? Eğer yanıtınız hayır ise sizler için ziyaretçilerimiz için hazırladığımız "Facebook Arama Geçmişi Görüntüleme ve Silme" bloğumuzun tamamını okuyarak hem Facebook Arama Geçmişi Görüntüleme hem de Facebook Arama Geçmişi Silme işlemleri nasıl yapılır kolayca öğrenebilirsiniz.

Artık internet üzerinde gizlimiz saklımız kalmadı. Nerede ne yaparsak yapalım br şekilde bir yerlerde kaydediliyor, saklanıyor ve yedekleniyor. Vakti geldiğinde de bu veriler kimilerinin başına bela olabileceği gibi kimilerinin de aklanmasını sağlayabiliyor.

Konumuz olan Facebook arama geçmişi görüntüleme ve silme, bir çok kullanıcının hem ilişkilerini mahvedebilecek hem de ilişkilerinin daha da sağlamlaştırabilecek bir özellik.

Facebook'un üst kısmında yer alan arama çubuğunda yaptığınız tüm aramaların kaydını tutan Facebook, dilediğiniz zaman tüm yaptığınız aramaları görebileceğiniz bir de sayfa sunuyor. Bu sayfa çok gizli olmamasına rağmen, normal seviyede bir Facebook kullanıcısının kolayca bulabileceği bir yerde değil. Bu nedenle pek çok kullanıcı bu sayfaya nasıl erişebileceğini ya da arama geçmişini nasıl sileceğini arıyor. Biz de boş durmayarak hemen yardıma ihtiyacı olan ziyaretçilerimize yardım elini uzatıyoruz.

Bu konu 2 farklı kişi profiline hitap ediyor desem yanlış olmaz. Nedeni ise eğer çapkın biriyseniz ve düzenli bir ilişkiye başladığınızda önceki sevgililerinizi saklamak istiyorsanız arama geçmişinizi derhal silmeniz gerekiyor. Bir diğer kullanıcı profili ise arama geçmişini silme işlemine gerek duymadan gerçekten arama geçmişinin temiz olduğunu göstererek karşısındaki kişi ile arasındaki bağları kuuvvetlendirebilir.

Facebook arama geçmişi görüntüleme ve silme işlemi çok basit olmasına rağmen, bir şeyleri saklamak adına yapıldığında yine de başınıza bela açabilir. Bunun nedeni ise arama geçmişi sayfasında yaptığınız aramaların tamamı tarih sırasıyla gösteriliyor. Dolayısıyla sildiğiniz tarihten önceki hiç bir aramaya erişilemeyeceği için, kontrol etmek isteyen kıskanç bir sevgiliniz varsa, arama geçmişinizi temizlediğinizi anlayacaktır. Bu durumda da güzel bir dille gerekli açıklamayı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Lafı daha da dolandırmadan Facebook arama geçmişi görüntüleme ve silme işlemlerini nasıl yapacağınızı hemen anlatalım.

Facebook Arama Geçmişi Görüntüleme ve Silme

1) Facebook Profil Sayfanıza Gidin

Tarayıcınız üzerinden Facebook'a giriş yaptıktan sonra sağ üstte profil isminize tıklayarak Facebook profil sayfanıza gidin.

2) "Hareketler Dökümünü Gör" Tuşuna Tıklayın

İlk adımda belirtildiği gibi profil sayfanıza gittikten sonra kapak fotoğrafınızın sağ alt kısmında bulunan "Hareketler Dökümünü Gör" tuşuna tıklamalısınız.

3) "Daha Fazla" Seçenek Görünmesini Sağlayın

Hareketler dökümü sayfası üzerinde Facebook'ta yapmış olduğunuz beğeni, yorum ve paylaşımları görebiliyorsunuz. Bu sayfanın solunda yer alan ve yukarıdaki resimde okla gösterilen "Daha Fazla" seçeneğine tıklayın.

4) "Ara" Menüsüne Gidin

Hareketler dökümü sayfasında daha fazla seçeneği görmek için tıkladığınızda alt tarafta biraz daha fazla seçenek açılıyor. Yukarıdaki görselde mor okla gösterilen "Ara" seçeneğine tıklayarak arama geçmişi sayfanıza gitmeniz gerekiyor.

5) Karşınızda Arama Geçmişiniz

Ara menüsüne geldiğinizde yukarıda görmüş olduğunuz gibi Facebook arama çubuğu üzerinde yapmış olduğunuz tüm aramaları görebiliyorsunuz. Eğer daha önce silmediyseniz, burası kabaraık bir liste olarak karşınıza çıkacaktır.

6) Arama Geçmişinizi Silin

Arama geçmişinizi görüntülediğiniz sayfanın sağ üstünde bulunan "Arama Kayıtlarını Sil" yazısına tıkladığınızda yukarıdaki ekranda olduğu gibi sizden bir onay istiyor. Okla gösterilen mavi tuşa tıklayarak Facebook arama geçmişinize elveda diyebilirsiniz.

7) Tertemiz Bir Arama Geçmişi Sayfası!

Facebook arama geçmişi silme işlemi bir kaç saniye içerisinde tamamlandıktan sonra yukarıdaki gibi boş bir ekran ile baş başa kalıyorsunuz. Artık meraklı gözler Facebook üzerinde neler arattığınızı öğrenemez ;)

Facebook Messenger Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır