Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir? Bu yazımızda Facebook arama geçmişi nasıl görüntülenir ve nasıl silinir sorularına yanıt vereceğiz.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir? - Diğer tüm sosyal medya platformlarında da olduğu gibi Facebook da yaptığınız tüm aramaları kendi bünyesinde saklıyor. Peki bu arama sorgularına yalnızca birkaç tık ile ulaşabileceğinizi biliyor musunuz? Bu yazımızda Facebook Arama Geçmişi Görüntüleme ve Facebook Arama Geçmişi Silme ilgili merak ettiğiniz detaylara ışık tutacağız.

Facebook'ta Kimin Engellediğini Nasıl Anlarım?
SOSYAL MEDYA

Facebook'ta Kimin Engellediğini Nasıl Anlarım?

Facebook'ta Kimin Engellediğini Nasıl Anlarım? - Hala en büyük sosyal medya platformu olma unvanını koruyan Facebook, bazı durumlarda istemediğiniz kişilerle karşılaşmanıza yol açabiliyor ve bu gibi durumlarda hem siz başkalarını, hem de başkaları sizi engelleyebiliyor.

Bildiğiniz üzere internet artık gizlimizin ya da saklımızın olmadığı bir yer ve kendi verilerinizi temizlemek için zaman zaman çeşitli uğraşlar vermeniz gerekebiliyor. Bu yazımızda en popüler sosyal medya platformu olan Facebook'ta arama geçmişinizi nasıl görüntüleyebileceğinizi ve nasıl silebileceğinizi sizlere aktaracağız.

Facebook'un arama panelinde yaptığınız tüm sorgular yedekleniyor ve saklanıyor. Böylece daha öncesinde yaptığınız arama sorgularını görüntüleyebiliyorsunuz. Bu sayfa çok gizli bir yerde değil ancak Facebook'un karmaşık yapısı ulaşmanızı bir miktar zor hale getiriyor. Eğer onca çabaya rağmen bunu nasıl yapabileceğinizi bulamadıysanız, size bir yardım eli uzatıyoruz.

Facebook Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

  • Facebook'a giriş yapın.
  • Profilinize gidin.
  • Hareketler Dökümünü Gör butonuna basın.
  • Daha Fazla butonuna tıklayın.
  • Ara menüsüne gidin.
  • Arama Geçmişi karşınıza çıkacak.
  • Arama Kayıtlarını Sil butonuna basın.
  • Arama geçmişi verileriniz başarıyla silindi.

Facebook Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

Facebook Arama Geçmişi Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Tüm bu adımlarla birkaç saniyenizi arayarak detaylı arama geçmişinize ulaşabilir ve tarihsel bazda yaptığınız sorguları görüntüleyebilirsiniz. Yine aynı ekranda yer alan butona tıklayarak geçmişe yönelik sorgularınızı belirli bir tarih aralığında ya da tamamı ile olmak kaydı ile silebilirsiniz.

Ayrıca çeşitli ayarları kontrol ederek Facebook'un arama geçmişi verilerinizi gelecekte de kayıt altına almamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sık sık arama geçmişi temizleme ile uğraşma ihtiyacınız kalmayacak ve sosyal medya platformunda rahat vakitler geçirebileceksiniz.

Facebook Hesabını Dondurunca Neler Olur?
SOSYAL MEDYA

Facebook Hesabını Dondurunca Neler Olur?

Facebook son yıllarda çeşitli skandallar ile gündeme geldi ve kullanıcılar, Facebook’un güvenli olmadığı kanısına vardı.

Sizler için hazırladığımız bu rehberin de sonuna geldik. Peki siz bu rehberdeki adımları kolayca uygulayabildiniz mi ve bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR