Facebook Hesabını Tamamen Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Hesabını Tamamen Silme Nasıl Yapılır?

Facebook hesabı artık neredeyse tüm internet kullanıcılarının sahip olduğu bir şey ancak geçen yıllar içerisinde pek çok kullanıcı kendini Facebook'tan çıkararak sosyal ağ ile olan macerasına bir son verdi. Lakin pek çok kişi hesap dondurma seçeneklerinden faydalanarak bu işlemi gerçekleştiriyor ve Facebook hesabını tamamen kaldırma ve silme işlemini nasıl yapacağını bilmiyor. Sizler için hazırladığımız blog yazımızdaki adımları tamamlamanız halinde bir daha asla geri dönülemeyecek bir şekilde Facebook hesabınızı kapatabilirsiniz. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen adımlarımıza geçiş yapalım.

Facebook hesabını tamamen silme işlemi bu nedenle kesin bir çözüm isteyenlerin imdadına yetişiyor. Ancak hesabınızı tamamen silmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var:

- Bu işlemin hiç bir şekilde geri dönüşü yok, tamamen silinen hesabınız gerçekten geri dönülemez halde Facebook'tan kaldırılıyor.

- Yöneticisi olduğunuz Facebook sayfalarının ve gruplarının başka yöneticileri yoksa sayfalar kapanıyor. Sayfalar kalsın istiyorsanız hesabınızı silmeden önce başka yöneticiler atamayı unutmayın.

Facebook hesabını tamamen silme işlemine başlamak için öncelikle hesabımızdaki tüm uygulamaları silmemiz gerekiyor. Facebook silme işlemi talebinden sonra iki hafta boyunca hesabınızda hiç bir hareketlilik olmaması gerektiğini bildiriyor. Bunu gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izliyoruz.

Öncelikle ekranımızın sağ üst bölümünde yer alan açılır menüye basarak açılmasını sağlıyoruz.

Ayarlar bölümüne girdikten sonra hemen sol bölümde "Uygulamalar" adı altında bir sekme göreceksiniz. Bu sekmeye basarak devam ediyoruz.

Karşımıza çıkan uygulamaların her birinin yanında yer alan "X" yani kaldır butonlarına basarak kolayca hepsini kaldırabiliriz. Hesabımızı kapatmak için burada biraz vakit harcayarak hepsini kaldırıyoruz.

Tüm uygulamalardan kurtulduktan sonra Facebook hesabını tamamen silme işlemi için aşağıdaki kırmızı butona basabilirsiniz. Karşınıza hesabınızı silmek isteyip istemediğinizi belirten bir onay penceresi çıkacaktır.

Onay penceresinde "Hesabımı Sil" seçeneğini seçerek devam etmelisiniz. 

Devam ettiğinizde sizden şifrenizi ve güvenlik kodunu girmenizi isteyen ekranı da tamamladığınızda artık hesabınız silinme işlemi için sıraya alınmış demektir.

Silme işlemi emrini verdikten sonra 2 hafta boyunca hiç bir şekilde hesabınızda bir hareket gerçekleştirmemeniz gerektiğini unutmayın. Yoksa bütün bu adımları tekrarlayarak yeniden 2 hafta beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Facebook hesabınızı silmekten vazgeçerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak Facebook mobil uygulamalarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Logitech G710+ Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelememiz