Facebook'ta Doğum Tarihi Nasıl Gizlenir?

Facebook'ta doğum tarihi ayarları nasıl yapılır? Doğum tarihini nasıl gizleriz? Tüm detayları bu yazımızda.

Facebook'ta Doğum Tarihi Nasıl Gizlenir?

Bildiğiniz üzere Facebook, doğum tarihiniz geldiğinde sizin doğum tarihinizi diğer arkadaşlarınıza bildirip doğum gününüzü kutlamalarını sağlıyor. Benim şahsen Facebook doğum günü bildirme özelliği pek hoşuma gitmiyor, beni yakından tanıyan arkadaşlarım zaten doğum günümü kutluyorlar. Benim gibi siz de bu samimiyetsiz doğum günü kutlamalarından pek hoşlanmıyor olabilirsiniz. Bunu düşünerek bu ufak rehberi hazırlamaya karar verdim. Bu yazımızda Facebook'ta doğum günü ayarlarını yaparak, arkadaş listemizdekilere doğum günü bildiriminin gitmesini nasıl engelleyeceğimizi anlatıyorum. Fazla uzatmadan Facebook doğum günü gizleme yazımıza geçelim.

Facebook Mobil'de Doğum Günü Gizleme

1. Adım: Öncelikle Facebook mobil uygulamasında hesabınızda oturum açın.

2. Adım: Profil resminize basarak profil ana sayfanıza geçin.

3. Adım: Profil ana sayfamızda fotoğraflarımızın hemen altında "Kendin Hakkında Daha Fazlasını Gör" adında bir buton bulunuyor, bu butona basıyoruz:

Facebook Doğum Tarihi Gizleme

4. Adım: Aşağıya indiğinizde doğum tarihinizin yazdığı alanı göreceksiniz, bu alanın sağ tarafındaki kalem işaretine basıyoruz:

Facebook Doğum Tarihi Gizleme

5. Adım: Ardından aşağıdaki açılan menüden, Facebook'da doğum tarihimizi kimlerin görebilmesini istediğimizi ayarlayabiliyoruz. Hatta istersek sadece kendimiz görebileceğimiz şekilde ayarlarsak herkesten gizlemiş oluruz:

Facebook Doğum Tarihi Gizleme

Facebook Web'de Doğum Tarihi Gizleme

1. Adım: Facebook hesabınıza giriş yapıp, profil sayfanıza geçin.

2. Adım: Profil sayfasında bulunan "Hakkında" sekmesine tıklayın:

Facebook Doğum Tarihi Gizleme

3. Adım: Doğum tarihinizin yazılı olduğu alana farenizi getirin, "İletişim ve temel bilgilerini düzenle" yazısı belirecek. Tıklıyoruz:

Facebook Doğum Tarihi Gizleme

4. Adım: Son olarak doğum tarihinin sağında bulunan "Düzenle" yazısına tıklıyoruz ve doğum tarihi ayarlarını istediğimiz şekilde değiştirebiliyoruz:

Facebook Doğum Tarihi Gizleme

YORUMLAR