Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Eklenti ya da uygulama kurmadan Gmail ile toplu mail yollamanın yöntemi.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Eğer birden fazla kişiye aynı maili atacaksanız tek tek uğraşmanıza gerek yok. Gmail sahip olduğu özelliklerle işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

Toplu mail atma ile ilgili pek çok eklenti ve uygulama bulunuyor. Ancak fazla seçeneğin olması güven sorunlarını da beraberinde getiriyor. Tam bu noktada Gmail'in sahip olduğu ancak pek bilinmeyen özelliği devreye giriyor. Gmail ile eklenti kurmadan birden fazla kişiye mail atabilirsiniz. Nasıl mı? Devam edelim..

Gmail'in sahip olduğu "Rehber" özelliğini kullanarak kendinize bir kişi listesi oluşturabilir ve ardından bu kişilere aynı iletiyi tek seferde atabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem ile e-posta grupları da oluşturabilirsiniz. Dilerseniz fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Gmail'de Toplu Mail Nasıl Atılır?

Gmail ile toplu e-posta atmak için öncelikle bir Google hesabınız olması gerekiyor. Google hesabınız ile Gmail websitesine girdikten sonra solda yer alan ufak menüden "Rehber" seçeneğine tıklayın ve aşağıdaki adımları dikkatlice uygulamaya başlayın.

Biraz önce de dediğimiz gibi sol üste yer alan "Rehber" seçeneğine tıklayarak kişileri ayarlamaya başlayalım.

Açılan pencerede sol kısımda yer alan "Arkadaşlar" seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen listede e-posta atmak istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

Kişileri seçtikten sonra yukarıda yer alan gruplar seçeneğini kullanarak bu kişileri bir grup haline getirebilirsiniz. Dilerseniz grup yapmadan da 2 sonraki adımdan devam edebilirsiniz.

Biz "Yeni Grup Oluştur" seçeneğini kullanarak Tamindir grubu oluştumayı tercih ettik. Sizde bu şekilde oluşturabilir ve sonra solda açılan grup adına tıklayabilirsiniz.

Oluşturduğunuz gruba tıkladıktan sonra tüm kişileri seçerek yukarıda yer alan "E-posta gönder" seçeneğine tıklayabilirsiniz.

"E-posta gönder" seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen bu ekranda e-posta adresinizi yazabilir ve toplu olarak seçilen kişilere ileti gönderebilirsinişz.

Eğer gönderdiğiniz kişilerin birbirinden habersiz olmasını ve iletilerin görünmemesini istiyorsanız alıcıları "CTRL+A" ile seçip "CTRL+X" ile keserek kopyaladıktan sonra "Bcc" seçeneğine yerleştirebilir ve iletileri "CTRL+V" ile buraya yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde gönderilen e-posta adresleri alıcılar tarafından görüntülenemezler.

Gmail ile toplu e-posta atma yöntemi bu kadar basit. Bu şekilde atılan e-postalar ile kendinize bir ileti listesi oluşturabilir ve iş hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Gmail Kırmızı Kilit Simgesi Kafaları Karıştırdı

Gmail Artık Outlook, Hotmail ve Yahoo Hesaplarına da Destek Veriyor

YORUMLAR