Harici Belleklerinize Taşınabilir Windows Yükleyin!

WinToUsb kullanarak harici disklere ve usb belleklere taşınabilir Windows yüklemek mümkün.

Harici Belleklerinize Taşınabilir Windows Yükleyin!

WinToUsb kullanarak harici disklere ve usb belleklere taşınabilir Windows yüklemek, sistemimizi her durumda her bilgisayarda kullanmak oldukça kolay. İhtiyacımız olan sadece uygun miktarda boş alanı bulunan USB bellek veya haricisi harddisk.Toplu kullanıma açık bilgisayarlarda kendi sisteminizi kullanmak veya önyükleme yapamayacak kadar ağır hasar görmüş bilgisayarlara müdahale edebilmek adına taşınabilir belleklerinize önyüklenebilir işletim sistemi kurmanız mümkündür. Böylece bilgisayarımızı yanımızda taşımak yerine tüm sistemimizi cebimizde rahatça taşıyabileceğimiz bir USB belleğe veya harici diske yükleyerek güvenle kullanabilmemiz mümkün hale gelecek.

1. İlk adımda kuracağımız işletim sisteminin kaynak dosyalarının yolunu belirtmeniz gerekiyor. Windows DVD’nizi veya disk kalıbı şeklinde adlandırdığımız “iso” dosyalarını kullanabilirsiniz.

2.İkinci adımda program USB yoluyla bilgisayarınıza takılan depolama birimlerini listeleyecek. Usb bellekler ve harici harddiskleri kullanabilirsiniz. Sata USB çeviriciye sahipseniz 2.5-3.5 inç masaüstü harddisklerini de kullanabilirsiniz. Ve yine bu ekranda yükleme yapacağımız bölümü seçeceğiz. 

3. Dosyaların kopyalanması biraz zaman alacaktır.

Pek çok okuyucumuz bu sistemin sadece kurulan bilgisayarda çalışacağını ve başka bilgisayarda donanım uyumsuzluğu sebebiyle çalışamayacağı ifade edecektir. Bu doğrudur fakat Sysrep dediğimiz bir olay var.

Kurulum bittikten sonra sistemi açalım. C:\Windows\System32\sysprep yolunu takip edip. Sysrep.exe’yi çalıştıralım.

"Sistem Temizleme Eylemi" seçeneğini “OOBE” yapıp ‘Genelleştir’ kısmını işaretlemeniz gerektiriyor. Böylece sistem her açılışta donanım ve aygıtları yeniden yükleyecek ve tüm bilgisayarlarda sorunsuz çalışacaktır.

 

Firefox Portable Nasıl Türkçe Yapılır?

YORUMLAR