Hesapsız, Programsız Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır

Bilgisayarınıza Skype indirmeden, hesabınızla giriş yapmadan nasıl Skype görüntülü ve sesli sohbeti yapabileceğinizi anlatıyoruz

Hesapsız, Programsız Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır

Size herhangi bir yazılım indirip bilgisayarınıza kurmadan programsız Skype açma ve sesli sohbet ve görüntülü sohbet yapmanın mümkün olduğunu, bunun yanında hesapsız Skype kullanma işini de zahmetsizce gerçekleştirebileceğinizi söyleseydik bize inanır mıydınız? İster inanın, ister inanmayın artık bu işleri gerçekleştirebilmeniz mümkün. Microsoft, Skype için hizmete açtığı yeni web servisi sayesinde kullanıcılara Skype masaüstü yazılımını indirmeden ve herhangi bir hesap açıp, mevcut hesaplarla giriş yapma gereği olmadan Skype kullanabilme imkanı veriyor.

Birçoğumuz aile büyüklerimize ya da bilgisayarlar ve yazılımlarla arası iyi olmayan arkadaşlarımıza Skype kullanmayı öğretirken büyük güçlük çekebiliyoruz. Skype'ı indirtip kurulumunu yaptırtmak, hesap açtırtıp hesapla giriş yaptırtmak oldukça güç olabiliyor. Üstelik unutulan şifreler ve hesap isimleri nedeniyle Skype kullanmakta olan tanıdıklarımız SKype kullanmaya devam edemeyebiliyorlar. İşte yeni web servisi bütün bu problemlerin üstesinden gelebiliyor.

Yeni Skype web hizmeti temel olarak tarayıcınız üzerinden Skype'ın bütün fonksiyonlarını kullanabilmenize imkan tanıyor. Bu yazımızda anlatacağımız yolu izleyerek internet tarayıcınız üzerinden Skype yazışmaları, görüntülü sohbetleri ve sesli sohbetleri başlatabilir, insanların tek bir tıklamayla görüşmelerinize katılmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki her zaman olduğu gibi klasik olarak Skype masaüstü yazılımını bilgisayarınıza indirip Skype kullanabilirsiniz:

Dilerseniz programsız ve hesapsız Skype kullanma işini nasıl yapacağınıza göz atalım. İlk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Skype'ın resmi internet sitesini ziyaret edin: 

https://www.skype.com/tr/

Skype ana sayfası açılınca aşağıdaki resimde işaretlediğimiz tuşa tıklayın:

Bu tuşa tıkladıktan sonra kendinize bir kullanıcı adı belirleyin ve boşluğa girin, sonrasında da "Bir görüşme başlatın" tuşuna tıklayın:

Bu adımdan sonra yeni sayfa yüklenene kadar bir miktar beklemeniz gerekiyor. Yeni açılan sayfa Skype masaüsütü uygulamasının ana penceresine benziyor:

Bu sayfada işaretlediğimiz alanlardaki bağlantılardan tıklayarak görüşmenizi paylaşmanızı sağlayacak bağlantıyı kopyalayın. Bu bağlantıyı gönderdiğiniz kişi bağlantıya tıkladığından görüşmenize dahil olacaktır. Bu sayede tek tıklamayla Skype görüşmenize katılabiliyorlar. Davet ettiğiniz kişiler göüşmeye katıldığında yazışmaya başlayabilirsiniz. Görüntülü veya sesli sohbet başlatmak için aşağıdaki tuşlardan ihtiyacınız olanına tıklayın:

Sesli veya görüntülü görüşmeyi başlatabilmek için tarayıcınıza küçük bir eklenti kurmanız, ardından düşük dosya boyutuna sahip bir programı indirip kurulumunu yapmanız gerekiyor. Bu iş için karşınıza çıkacak sayfada "Eklentiyi Yükle" tuşuna tıklayın ve talimatları takip ederek kurulumları tamamlayın:

Yapacağınız bütün işlemler bu kadar, umarız yazımız işinize yaramıştır.

Programsız Skype Çoklu Oturum Açma

YORUMLAR