Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi

Yazımızda nasıl Skype hesabı açacağınızı ve Skype kullanmaya başlayacağınızı resimli olarak anlatıyoruz

Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Günümüzde iletişim için klasik iletişim araçları olan telefonların ve postanın yerini dijital iletişim araçları aldı. Eskiden mektuplar yazar, mektupların iletilmesi için bir hafta bekler, cevap almak için de bir hafta daha beklerdik. Fakat artık teknolojinin nimetleri sayesinde bu işi anlık olarak yapabiliyoruz. Dijital iletişim denilince akla ilk gelen isimlerden biri ise Skype. İlk olarak sesli görüşme özelliğiyle tanınan Skype zaman içerisinde görüntülü görüşme özelliğini kazandı. Grup sohbeti özelliği ile sunduğu kullanışlılığı geliştiren Skype Microsoft tarafından satın alınmasının ve MSN Messenger anlık mesajlaşma yazılımının sonlandırılmasının ardından anlık mesajlaşma, sesli görüşme ve görüntülü görüşme özelliklerini bir arada kullanıcılara sunan en iyi yazılımlardan biri oldu.

Microsoft'un kullanıcıları eski adıyla MSN Messenger, sonraki adıyla Windows Live Messenger'dan sonra Skype'a yönlendirmesinin ardından zorunlu bir geçiş süreci yaşandı ve birçok kullanıcı Skype kullanımına başlamakta güçlük yaşadı. Hazırladığımız bu rehber niteliğindeki yazıda Skype hesabı açma gibi işlemleri resimli olarak anlatacağız ve size "Skype nasıl kullanılır?" sorusunun cevabını veren bir kılavuz sunacağız.

Skype kullanabilmek için ilk olarak Skype'ı bilgisayarımıza bu bağlantıyı kullanarak indiriyoruz:

Skype programını indirip kurulumunu gerçekleştirdikten sonra programı başlatıyoruz ve hesap yaratma işlemlerine geçiyoruz.

  1. Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi
  2. Skype Hesabı Açma
  3. Skype Yapılandırması
  4. Skype Kullanımı

YORUMLAR