Instagram Takipçi Kasma Yöntemleri Neler?

Instagram takipçi kasma yöntemleri neler sorusunu soran sosyal medya kullanıcıları için detaylı bir rehber hazırladık. İşte Instagram takipçi arttırma yolları!

Instagram takipçi kasma yolları, kullanıcılarının hesaplarının daha popüler hâle gelmesini sağlar. Bu yazıda Instagram takipçi arttırma işlemi için uygulanması gereken yöntemleri açıklayacağız. Rehberimizde yer alan yollar, takipçi sayısını arttırmanıza yardımcı olabilir.

Dünya genelinde 1 milyar kullanıcısı olan Instagram’ın 2010’daki kuruluşundan bu yana hızlı bir şekilde büyümesi, hiç kuşkusuz markaların mevcut ve potansiyel müşterileriyle etkileşimini değiştirdi.

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri: Bunlara Dikkat!
SOSYAL MEDYA

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri: Bunlara Dikkat!

Hackerların kullandığı Instagram hesap çalma yöntemleri neler? Bilgisayar korsanları, sosyal medya kullanıcılarının hesaplarını ele geçirmek için çeşitli yöntemler deniyor.

İnsanların yaklaşık %60’ı yeni ürünler keşfetmek için Instagram’ı kullandığını itiraf ederken, %75’i bir markanın web sitesini ziyaret ettikten sonra o markanın Instagram hesabına baktığını belirtti. Dolayısıyla görüntü tabanlı sosyal medya platformunda yer alan hesaplar büyük bir öneme sahip.

Çoğu kullanıcı, "Instagram’da ücretsiz takipçi nasıl arttırılır sorusunun yanıtını arıyor. Instagram takipçi kazanma yolları ile hesabınızdaki takipçi sayısını arttırabilirsiniz. Bunun için rehberimize göz atabilirsiniz.

Instagram Takipçi Kasma Yolları Listesi

  • Instagram biyografinizi düzenleyin.
  • Etiketleri doğru şekilde kullanın.
  • Hedef kitlenize uygun içerikler paylaşın.
  • Düzenli paylaşım yapın.
  • En fazla etkileşim alan saatleri belirleyin.
  • Influencer’lar ile iş birliği yapın.
  • Hesabınızın istatistiklerini inceleyin.
  • Instagram hesabınızı doğrulatın.
  • Müşterilerin sorularına cevap verin.
  • Reels ve Hikayeler’i de kullanın.

Yukarıda Instagram takipçi arttırma yöntemleri yer alıyor. Listede yer alan yöntemlerin detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

1. Instagram Biyografinizi Düzenleyin

Biyografi, bir sosyal medya hesabı için oldukça büyük bir öneme sahiptir çünkü profili ziyaret eden kullanıcılar ilk önce biyografi kısmına göz atar. Instagram biyografisi, profesyonel bir görünüme sahip olması halinde kullanıcıların zihninde olumlu bir etki bırakır.

Biyografiyi doğru şekilde düzenlemek, takipçi sayının artmasına yardımcı olabilir. Profesyonel şekilde Instagram biyografisi oluşturma rehberimize göz atarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2. Etiketleri Doğru Şekilde Kullanın

Kullanıcılar, yalnızca belirli konularda yapılan paylaşımları görebilmek için etiket (hashtag) ile arama yapar. Bu nedenden dolayı Instagram dahil olmak üzere sosyal medya platformlarında etiket kullanımı oldukça önemlidir.

Kullandığınız etiketin içeriğiniz ile alakalı olması gerekir. Örneğin oyun etiketi ile arama yapan bir kullanıcı, oyun ile alakalı içerikler görmek ister. Bu nedenle içeriğiniz ile alakası olmayan bir gönderi yayımlarsanız kullanıcıların zihninde olumsuz bir izlenim bırakmış olursunuz.

Sosyal medya kullanıcıları etiket ile arama yaparken profilinizi keşfedebilir ve hesabınızı takip etmeye başlayabilir. Böylelikle takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

3. Hedef Kitlenize Uygun İçerikler Paylaşın

Instagram takipçi kazanma yolları arasında bir yöntem daha mevcut. Instagram, öncelikle dünyadaki kullanıcılar tarafından paylaşılan görsel içerikler üzerinde çalışır. Hedef kitlenizin ilgilendiği içeriğin türünü belirleyin ve içerikleri paylaşmaya başlayın.

Kendinizi potansiyel bir müşterinin yerine koyarak paylaşımlar yapmanın önemli olduğunu unutmayın. Nir Eyal, Hooked isimli kitabında, “Bir web sitesi bir kimse için varsayılan seçenek haline geldiğinde, insanlar ayda bir kez olsa bile her seferinde aynı yere geri dönme eğilimindedir” şeklinde yazdı.

Eyal, bu yazısıyla, sadık müşterilerin firmalar için ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Söz konusu nedenden dolayı Instagram hesabınızda hedef kitlenizin ilgilendiği içeriklere uygun ilginç fotoğraflar paylaşarak takipçi sayısını artırabilirsiniz.

4. Düzenli Paylaşım Yapın

Görüntü tabanlı sosyal medya platformunda en yaygın yapılan hatalar arasında düzenli paylaşım yapmamak bulunuyor. Örneğin bazı kullanıcılar bir gün paylaşım yapıp bir hafta boyunca gönderi yayımlamıyor. Bu, yeni takipçiye sahip olmamanın yanı sıra mevcut takipçi sayısının da azalmasına neden olur.

5. En Fazla Etkileşim Alan Saatleri Belirleyin

Düzenli olarak paylaşım yapmanın yanında dikkat etmeniz gereken bir husus daha mevcut. Sosyal medya hesabınız üzerinden yaptığınız paylaşımların en fazla hangi saatlerde etkileşim aldığına dikkat edin. Böylelikle en fazla etkileşim alan saatleri belirleyin.

6. Influencer’lar ile Iş Birliği Yapın

Nielsen şirketi, satın alma amacı olan müşterilerin % 92'sinin, ücretli bir reklam yerine çevrim içi olarak takip ettikleri kişilerden gelen ürün önerilerine güvendiğini keşfetti. Y neslinin (1981 - 1999) %40’ı, en sevdikleri içerik oluşturucularının veya influencer’ların onları gerçek yaşamlarındaki arkadaşlarından daha iyi anladığını düşünüyor.

Reklam kampanyalarınız için influencer’lar ile iş birliği yapmanız daha büyük bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Örneğin güzellik şirketi Glossier, Instagram’daki Micro-Influencer’lar ile kozmetik ve cilt bakım ürünlerine dair iş birliği yaptı. Glossier, bir yıl içerisinde %600 büyüme (2015-2016) kaydetti.

Glossier’ın anlaştığı Micro-Influencer’lar, ‘sabah rutini’ videolarında markanın ürünlerinden bahsederek kullandı. Buradaki Micro-Influencer, sosyal medyayı aktif olarak kullanan ancak çok fazla takipçisi olmayan kişilerdir.

Glossier’ın kurucusu Emily Weiss, influencer’lardan gelen yönlendirmelerin satışlarının % 90'ını oluşturduğunu ve şirketin en güçlü destekçilerinin gelecekte marka misyonerlerine dönüştürülmesi yönünde aktif adımlar attığını ortaya koydu.

7. Hesabınızın İstatistiklerini İnceleyin

Instagram Insights ile takipçileriniz (cinsiyet, konum ve yaş), belirli gönderiler/hikayelerdeki toplam organik erişim, profil açıklamanızda bulunan bağlantılardaki tıklama oranları, profil ziyaretleri ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Dönüşüm ve katılım hedeflerinize bağlı olarak, bu rakamları hedef kitlenize hitap eden içeriği yayınlamak için kullanabilirsiniz. Örneğin hedef kitleniz 35-40 yaş grubundaki bireylerden oluşuyorsa ancak takipçileriniz 25-35 yaş grubuysa, daha çekici gönderiler oluşturmak isteyebilirsiniz.

8. Instagram hesabınızı Doğrulatın

Doğrulanmış bir Instagram hesabına sahip olmanın bazı avantajları vardır. Kullanıcı adınızın yanında mavi onay işaretine sahip olmak, dönüşüm oranlarınızı yükseltmenize ve sosyal medya platformunda sizi daha popüler hale getirmenize yardımcı olabilir. Maalesef doğrulama isteğinde bulunma süreci can sıkıcı olabiliyor.

Instagram'da doğrulanmış bir hesaba sahip olmak anında güvenilirlik sunar ve diğer kullanıcılara 'gerçek' kimliğinizi garanti eder. Böylece kullanıcılar, doğru insanları takip etme konusunda bilinçli bir karar verebilir.

9. Müşterilerin Sorularına Cevap Verin

Bu yöntem markalara hitap ediyor. Müşterilerin % 90'ı, soruları veya şikayetleri olduğunda markalara ulaşmak için sosyal medyayı kullanıyor, bunun yaklaşık % 33'ü, ortalama 10 saat içinde yanıt alamazlarsa farklı bir markaya yöneliyor.

Direkt Mesaj (DM) aracılığı ile müşterilerinize zamanında cevap vermek, yalnızca markanıza olumlu yansımakla kalmaz, aynı zamanda ağızdan ağıza pazarlamanın yönlendirilmesinde önemli bir rol oynar.

10. Reels ve Hikayeler’i de Kullanın

Görüntü tabanlı sosyal medya platformunda Hikayeler ve Reels özellikleri de bulunuyor. Bu özellikler, kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu nedenle normal paylaşımlara ek olarak Hikayeler ve Reels paylaşımları da yapabilirsiniz. Böylelikle takipçi sayınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

TikTok’taki özelliğe oldukça benzeyen Reels, kullanıcıların kısa videolar paylaşabilmesine olanak tanır. Düzenleme araçları sayesinde eğlenceli videoların oluşturulması sağlanır. Hikayeler ise yapılan paylaşımları 24 saat sonra otomatik olarak siler.

Bu yazıda Instagram takipçi kazanma yöntemlerini sıraladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR