Instagram Uygulaması Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

Herhangi bir sebepten dolayı telefonlarından Instagram’ı kullanamayanlar için, bilgisayar üzerinden nasıl Instagram kullanabileceğinize dair bir rehber hazırladık.

Instagram Uygulaması Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

En popüler fotoğraf paylaşım servisi olan Instagram, çeşitli efektler ve filtreler sayesinde fotoğraflarımızı paylaşmak için vazgeçemeyeceğimiz bir platform haline geldi. Biz de herhangi bir sebepten dolayı, telefonlarından Instagram’ı kullanamayanlar için bilgisayar üzerinden nasıl Instagram kullanabileceğinize dair bir rehber hazırladık.

Bu işi çözmek için iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki tahmin edebileceğiniz gibi BlueStacks adlı Android emülatörü uygulaması. Aşağıdaki bağlantılardan indirerek başlayabiliriz.

Uygulamanın yükleme adımlarını ve kurulumunu uzun uzun anlatmaya lüzum yok diye düşünerek, direkt yükleme adımlarına geçiyorum. (Standart bir Android telefon kurulumundan farkı yok.)

BlueStacks programını çalıştırdığınızda ilk karşılaşacağınız ekran aşağıdaki gibi olacaktır.

En üst kısımda bulunan Ara simgesine tıklıyoruz ve arama bölümüne Instagram yazıyoruz. Uygulama karşınıza çıkacaktır, üzerine tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra Instagram otomatik olarak açılacaktır. Giriş yaptıktan sonra Instagram’ı bilgisayardan kullanmanın keyfini sürebilirsiniz. Uygulama üzerinden fotoğraf çekmeye kadar, Instagram’ın her özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram’ı bilgisayardan kullanmanın bir diğer yolu da Gramblr adlı uygulamayı kullanmak. Yine ilk iş olarak uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indiriyoruz.

İndirdikten sonra Gramblr’ı kurup, çalıştırıyoruz. Karşımıza böyle bir ekran geliyor.

Burada Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini giriyoruz ve Login butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza sade bir yükleme ekranı çıkıyor, yapmanız gereken 500 kb’dan küçük ve 650x650 piksellik bir fotoğraf seçmek. Bunu da Photoscape programıyla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. (Instagram'a kare fotoğraflar eklendiği için bu boyutlar önerilmiş. Normal bir fotoğrafı küçülttüğünüzde görüntü bozulabilir.)

Fotoğrafı seçip, Upload ettikten sonra açılan ekranda Caption adlı bir bölüm göreceksiniz. Bu kısımda fotoğrafınızın altına yazacağınız yorum ya da etiketleri yazabilirsiniz. Bu işlemden sonra da Save Caption diyerek fotoğraf yükleme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Son olarak yüklediğiniz fotoğrafa ait bağlantılar ve kodların olduğu bir ekranla karşılaşacaksınız. Ayrıca alttaki Facebook veya Twitter simgesine tıklayarak, fotoğrafınızı bu platformlarda da paylaşabilirsiniz.

İşte Instagram’ı bilgisayar üzerinden kullanmak bu kadar kolay. Yararlı olacağını düşünerek hazırladığımız bu rehber, umarım işinize yaramıştır. Hoşçakalın.

Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma

YORUMLAR