iPhone Hücresel Veri İndirme Sınırını Kaldırma (150 MB Üstü Oyunları İndirin!)

Bildiğiniz üzere iPhone, hücresel veri ile 150 MB üzeri indirmeye (iOS 11 altı 100 MB) izin vermiyor. Mobil veri üzerinden oyun ve uygulamaları indirmeye çalışırken 150 MB sınırına takılıyor, “Bu öğe 150 MB’nin üzerinde” uyarısı alıyorsunuz. Bu blog yazımızda iPhone 150 MB sınırını kaldırmanın, hücresel veri ile 150 MB üstü indirme yapmanın yolundan anlatıyoruz. iPhone hücresel veri indirme limitinden sıkıldıysanız, okumanızı tavsiye ederiz.

iPhone 150 MB Sınırı Kaldırmak Mümkün!

Hücresel veri bağlantısıyla 150 MB üzeri (iOS 11’den eski sürümlerde 100 MB) boyutta iOS oyun/uygulamalarını indirmeye çalışırken “Bu öğe 150 MB’nin (100MB idi) üzerinde. Bu öğe için kademeli indirme yapılamadığı sürece WiFi bağlantınız olmadan “Uygulama/Oyun adı” indirilmeyebilir.” uyarı mesajı karşınıza çıkar.

iPhone indirme limiti, mobil veri paketlerinin değerli olduğu düşünülerek getirilmiş bir kısıtlama olsa da WiFi ağına erişimin olmadığı zamanda hücresel veri üzerinden oyun/uygulama indirmek isteyebiliyoruz. Başta 100MB, sonrasında 150MB olan iPhone hücresel veri indirme limitinin yükseltilip yükseltilmeceğini veyahut tamamen kaldırılıp kaldırılmayacağını bilmiyoruz lakin bu sorunu aşmanın bir yolu var. Birkaç basit adımda iPhone hücresel veri ile 150 MB indirme sınırını kaldırmanız, dolayısıyla da oyun/uygulamayı indirmeniz mümkün. Nasıl mı?

iPhone 150 MB İndirme Limiti Nasıl Kaldırılır?

Hücresel veri ile 150 MB üstü oyun/uygulama indirmek istediğinizde çıkan uyarı mesajını tamama dokunarak geçin. Oyun/uygulamanın simgesi ana ekranda göründüğünde aşağıdaki adımları izleyin:

  • iPhone’unuzun Ayarlar menüsüne gidin.
  • Genel - Tarih ve Saat yolunu izleyin.
  • Otomatik Ayarla’yı kapatın.
  • Tarih’e dokunun.
  • Tarihi 2-3 gün ileriye alın.

  • Genel’e dokunarak geri dönün.

Tarihi ayarladıktan sonra biraz bekleyin. Klasik indirme işlemi başlayacaktır. Fortnite, PUBG gibi 100MB üstü oyunları bu yöntemle mobil veri bağlantınız üzerinden indirebilirsiniz. Bunun bir bug (hata) olduğunu ve sonraki iOS güncellemesinde düzeltilebileceğini belirtmek gerek. Unutmadan, oyun/uygulama indiğinde Ayarlar - Genel - Tarih ve Saat menüsüne gidip Otomatik Ayarla’yı tekrar açmanızda fayda var.

YORUMLAR