Kulaklık Girişine Sahip Olmayan Telefonlar Listesi

Kulaklık girişine sahip olmayan telefonları derledik.

Kulaklık Girişine Sahip Olmayan Telefonlar Listesi

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Apple, merakla beklenen iPhone 7'yi resmiyete kavuşturmuştu. Kulaklık girişine sahip olmayan iPhone 7, her ne kadar bu alandaki tek telefon gibi gösterilse de iPhone 7'ye eşlik eden başka modellerde mevcut. Şimdi o modellere göz atalım.

Apple'ın iPhone 7'leri tanıtmasıyla birlikte "kulaklık girişi olmayan telefon" dendiği zaman artık akıllara ilk olarak iPhone 7 geliyor. Sahip olduğu yüksek özelliklerin yanı sıra, sahip olmadığı şeylerle de dikkatleri çeken iPhone 7, kulaklık girişinin kaldırıldığı ilk telefon olarak bilinse de ne yazık ki kulaklık girişinin kaldırıldığı ilk telefon değil. İlerleyen günlerde kulaklık girişine sahip olmayan yeni telefonları da göreceğiz. Henüz sınırlı sayıda telefonda geçerli olan bu özellik ilerleyen günlerde kendine destekçi firmalar da bulacaktır. Biz ise şimdi 3.5 mm'lik kulaklık girişine sahip olmayan telefonlara göz atacağız.

LeEco Le 2

Listemizin ilk sırası tabiki taklit ürünleriyle bilinen Çin'den bir firmaya ait. Yüksek özelliklere sahip telefonları ucuz fiyatlar ile kullanıcılara sunan LeEco firması, kulaklık girişini kaldıran ilk firmalardan birisi. Geçtiğimiz aylarda duyurulan Le 2, Le 2 Pro ve Le 2 Max cihazlarında USB Type-C bağlantısını tercih eden firma, telefonlara kulaklık girişi koymadı. Bu nedenle telefonlarda sadece USB Type-C'li ya da Bluetooth'lu kulaklıklar kullanılabiliyor. Ayrıca telefonlar satışa çıkarıldıktan sonra USB Type-C'li kulaklıklar da piyasaya çıkarıldı.

Motorola Moto Z

Kulaklık girişini telefonunda kullanmayan bir diğer firma da Motorola. Eski zamanların dev firması konumunda bulunan Motorola, yeni tanıttığı Moto Z modelinde kulaklık girişi kullanmadı. 5,2 mm'lik kalınlığıyla dikkatleri çeken telefon, metal gövdesiyle de göz kamaştırıyor. Öte yandan telefonda USB Type-C bağlantısına sahip kulaklıklar kullanılabiliyor.

iPhone 7

iPhone 7 ise bir başka kulaklık girişine sahip olmayan telefon konumunda. Üst sıradaki telefonlardan çok daha sonra kulaklık girişine veda eden Apple, bu özelliğiyle diğer markalara göre daha fazla dikkat çekti. Bu olaya dünya devi olmanın verdiği katkı tabiki göz ardı edilemez. iPhone 7'lerde diğer firmaların yanı sıra Lightning portunu kullanarak müzik dinlenmesi sağlanıyor. Aynı zamanda kablosuz kulaklıklarda geliştiren Apple, kullanıcılara çeşitli seçenekler sunuyor. 

Her ne kadar telefonlardan kulaklık girişi kaldırılmış olsa da, çeşitli dönüştürücü adaptörler yardımıyla telefonlara tekrardan 3,5 mm'lik kulaklık girişlerini kazandırmak mümkün. Öte yandan kulaklık girişine sahip olan telefonların en büyük sorunu olarak her şarj kablosunun hemde kulaklığın aynı anda kullanılamaması gösteriliyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye Fiyatı Belli Oldu

iPhone 7'lere Kulaklık Girişi Kazandıran Aparat Satışa Sunuldu

iPhone 7'nin Böbrek Sattıran Fiyatına Türk Halkının Efsane Tepkileri