Microsoft Word Belgesini (.Docx) Google Dokümanlar ile Açma

Bu yazıda, Google Dokümanlar ile Microsoft Word belgesini (.docx) nasıl açabileceğinizi öğreneceksiniz.

Google Dokümanlar, belgeleri çevrim içi olarak ücretsiz bir şekilde görüntülemenize, oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Google Dokümanlar, muhtemelen en çok kullanılan çevrim içi ofis hizmetidir. Google Dokümanlar'ın en güzel yanı ise Microsoft Word belge dosya biçimi (.docx) ile uyumlu olmasıdır yani Microsoft Word ile oluşturulan bir belgenin düzenleme işlemini Google Dokümanlar ile de devam ettirebilmeniz mümkündür. Google Dokümanlar, çevrim içi bir hizmet olduğundan ötürü Microsoft Word’ün aksine çevrimdışı olarak kullanılamamaktadır.

Gelişmiş biçimlendirme seçenekleri isteyen kullanıcılar, Microsoft Word ile belgeyi çevrimdışı oluşturur. Bu nedenden dolayı, birçok kullanıcı belgeleri oluşturmak, düzenlemek ve daha sonra bu belgeleri Google Drive'a yüklemek için Microsoft'un Office yazılımını kullanır. Böylece kullanıcılar, belgeleri istedikleri zaman istedikleri yerden açabilir ve istediği şekilde düzenleyebilir.

Google Dokümanlar üzerinden açmak ve düzenlemek istediğiniz bir Microsoft Word belgeniz (.docx) varsa bu işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazıda, Google Dokümanlar ile Microsoft Word belgesini (.docx) nasıl açabileceğinizi öğreneceksiniz. İşte, Microsoft Word belgesini (.docx) Google dökümanlar ile açma!

Google Dokümanlar ile Microsoft Word (.docx) Belgesi Nasıl Açılır?

  1. İlk olarak web tarayıcınız üzerinden Google Drive web sitesini açın ve Google hesabınız ile oturum açın. Henüz bir Google hesabınız yoksa bir tane oluşturun. Önceden oluşturduğunuz bir Microsoft Word (.docx) belgesine Google Dokümanlar üzerinden erişebilmek için ilk önce belgeyi Google Drive’a yüklemeniz gerekiyor.
  2. Google Drive web sitesinde oturum açtıktan sonra sol üst kısımda yer alan “Yeni” butonuna tıklayın ve ardından “Dosya yükleme” seçeneğini seçin. Google Dokümanlar ile açmak ve düzenlemek istediğiniz Word dosyasını seçin ve “Aç” butonuna tıklayın. Bu işlem sonucunda seçtiğiniz Microsoft Word dosyası, Google Drive hesabınıza yüklenecektir.
  3. Microsoft Word dosyası birkaç saniye içerisinde Google Drive hesabınızda görünecektir. Microsoft Word dosyasına sağ tıklayın ve ardından açılan pencere üzerinden “Birlikte aç” yazısına tıklayın. Daha sonra “Google Dokümanlar” seçeneğini seçin. Alternatif olarak Microsoft Word dosyasını Google Drive hesabınıza yükledikten sonra Google Dokümanlar web sitesi üzerinden dosyaya erişebilirsiniz.

YORUMLAR