Google Dokümanlar

Google Dokümanlar

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,016
  • DOSYA BOYUTU 10 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Google Dokümanlar üzerindeki tüm belgelerinize Google'ın resmi uygulaması ile Android cihazlarınızdan erişebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Google Drive uygulaması uzun süredir Android kullanıcılarının hizmetinde ancak sadece dokümanları açmak için bütün Google Drive hesabımıza erişimin gerekmesi de kullanıcıların pek sevmediği konular arasında yer alıyor. Dolayısıyla Google bu durumun üstesinden gelebilmek için Google Dokümanlar uygulamasını yayınladı ve böylece direkt olarak dokümanların açılabileceği bir Android uygulaması da sunulmuş oldu.

Uygulama her zamanki Google sadeliğini ve kullanım kolaylığını bünyesinde barındırıyor. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşamadan hemen kullanmaya başlayabileceğinize inanıyorum. Elbette ücretsiz olduğuna değinmeye bile gerek yok.

Sadece doküman görüntüleme değil, aynı zamanda döküman yaratmaya ve kaydetmeye de olanak tanıyan uygulama, böylece mobilde en hızlı şekilde Google Drive’da yer alan dokümanları açmanıza yahut yeni dokümanları Drive hesabınıza eklemeye yarıyor.

Dokümanları başka kişilerle ortak olarak düzenleme ve çeşitli paylaşma seçenekleri de Google Dokümanlar uygulamasında mevcut. İstediğiniz dokümanları çevrimdışı erişim sağlamak üzere işaretleyebilir, böylece cihazınızda internet bağlantısı o an mevcut olmasa bile düzenlemeye ve görüntülemeye devam edebilirsiniz. Doküman üzerinde notlar ve yorumlarla kendinize çeşitli hatırlatıcılar bırakmanız da bir o kadar kolay.

Google Drive kullanırken gerçekleşen otomatik kayıt etme özellikleri de Google Dokümanlar’da mevcut ve böylece her yaptığınız değişiklikte kaydetme butonuna basmanız da gerekmiyor. Sık sık Google Drive üzerindeki belgelerinize erişmeniz gerekiyorsa ve çoğunlukla Dokümanlar belge formatını kullanıyorsanız uygulamayı Android akıllı telefon ve tabletinize yüklemeden geçmeyin.