Minecraft Skin Değiştirme

Minecraft skin değiştirme rehberimizi kullanarak oyundaki görünümünüzü tamamen değiştirebilirsiniz.

Minecraft Skin Değiştirme

Minecraft oynarken siz de oyundaki standart karakterin oldukça kötü göründüğünü, hatta bir memur gibi olduğunu kabul edeceksinizdir. Her ne kadar oyun sırasında karakterimizi dışarıdan pek görmesek de, yaptığımız binalar veya diğer işlerin ekran görüntülerini kendi karakterimizle birlikte almak istediğimizde bu standart skin'in pek de ihtiyaçlarımızı karşıladığını söyleyemeyiz.

Bu sorunun üstesinden gelmek için Mojang bizlere karakterimizin skin'ini değiştirme olanağı sunuyor ancak bunu açık açık yapmadığı için Minecraft skin değiştirme konusunda yardıma ihtiyacınız olabileceğini düşünüyorum. Rehberimiz içerisinde takip etmeniz gereken tüm adımları kolayca görebilir ve birebir uygulayabilirsiniz. Dilerseniz hemen başlayalım fakat Minecraft'ı cihazlarınıza aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebileceğinizi de unutmayın.

Minecraft içerisinde karakterimizi görebilmek için oyun sırasında klavyedeki F5 butonuna basmamız gerekiyor. İlk etapta herhangi bir skin uygulamadığımız için karakterimiz aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi klasik "memur" tipinde olacaktır.

Minecraft'ımızdaki karakterimizin görünümünü değiştirmek için tabii ki skinler indirmemiz gerekiyor. Bunun için Skindex veya Minecraftskins adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Bu yazımızda Skindex'i kullanarak devam edeceğiz. Aşağıda Skindex üzerinde bulabileceğiniz çok sayıda skin'in sadece bir kısmını görebilirsiniz.

Site üzerinde beğendiğiniz skin'lerden bir tanesinin üzerine tıkladığınızda o skin'in indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda sağ bölümde yer alan "Download to Computer" bağlantısına tıklamalısınız.

İndirdiğiniz skin dosyası png formatında olacaktır ve dosyayı görüntüleyecek olursanız aşağıdaki gibi bir görünümle karşılaşmanız olası. Ancak telaş etmeyin, zira bu dosya oyuna yüklendiğinde tamamen doğru bir şekilde karakteriniz görünecektir.

Dosyamızı indirdikten sonra Minecraft.net adresine giriyoruz ve sitenin hemen sağ üst kısmında yer alan "Log in" butonuna basıyoruz. Butona bastığınızda oyun için kullandığınız e-posta adresi ve şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor. Maalesef korsan kullanan oyuncular buraya giriş yapamayacaklardır ancak oyunu satın alanlar zaten bir hesaba sahip olacaklardır.

Hesabınıza giriş yaptığınızda profil ekranınız karşınıza çıkacaktır. Burada, hemen alt kısımda "Dosya seç" adlı bir bölüm göreceksiniz. Dosya seç üzerine tıklayarak indirdiğiniz png formatlı skin dosyasını seçiyor, ardından da "Upload" butonuna basıyoruz.

Skin dosyası başarılı bir şekilde yüklendiğinde ekranınızda yeşil yazılı bir görüntü çıkacaktır. Bu adım dosyamızın sorunsuz bir şekilde oyuna aktarıldığını gösteriyor fakat skin'in oyun içerisinde görünmesi bir kaç dakika alacaktır.

Dosyamız yüklendiğinde oyununuzu kaydederek kapatıyoruz ve bir kaç saniye bekledikten sonra açarak yeniden bağlanıyoruz. Oyuna girdikten sonra yine F5 butonuna basarak karakterimizi görüntülediğimizde skin'imiz hemen kullanımda olacaktır.

Minecraft skin değiştirme görebileceğiniz gibi pek zor değil fakat adımları doğru olarak takip etmek gerekiyor. Eğer oyunu oynamak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirmeyi unutmayın.

Minecraft Windows Phone'a geliyor

YORUMLAR