Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır? Minecraft Ücretsiz İndirme

Minecraft ücretsiz nasıl oynanır başlıklı yazımızda, birkaç adımda bunu nasıl yapabileceğinizi göstermeye çalıştık.

Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır?

Minecraft ücretsiz yükleme işlemi yaparak, Minecraft ücretsiz oyna hayalinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Mojang tarafından geliştirilen ve on milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam edilen sandbox oyunu Minecraft ücretsiz nasıl oynanır başlıklı yazımızda, birkaç adımda bunu nasıl yapabileceğinizi göstermeye çalıştık.

Minecraft, Markus Alexej "Notch" Persson'ın tek başına geliştirdiği bir oyundu. Yeni şeyler öğrenmek adına oyuna başlayan Persson, muhtemelen oyunun ilk günlerinde buraya kadar geleceğini tahmin edemiyordu. 201 yılında Minecraft'ı piyasaya sürmesinin ardından hızlı bir yükselişe geçen oyun, 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınana kadar tam bir fenomene dönüşmüştü. Sırf bu sebeple Microsoft, Minecraft'a 2.5 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti. 

Bir kişinin geliştirdiği bir yapımdan, yüz milyonlarca oyuncusu olan bir video oyununa evrilen Minecraft, ücretli olarak satılıyordu. Buna rağmen Minecraft ücretsiz nasıl oynanır sorusu da sorulanlar arasında başı çekiyordu. Biz bu yazımızda basamaklar halinde Minecraft ücretsiz nasıl oynanır sorusunun cevabını arayacağız. 

Minecraft ücretsiz oynamak için ne yapılır?

Minecraft isimli oyunu ücretsiz olarak oynamak için yapabileceğiniz birkaç farklı yol bulunuyor. Bunlara bakmak için hemen aşağıdaki adımları takip edebilir ve ücretsiz Minecraft sürümüne ulaşabilirsiniz.

minecraft indir

Minecraft indir

İlk adımımız Minecraft indir demek olacak. Minecraft'ı hemen yukarıda yer alan başlıkta bulunan bağlantı adresini kullanarak indirebiliriz. Bunu yapabilmek için öncelikle Minecraft indirme yazısına tıklıyoruz. Ardından karşımıza çıkan ekranın sol tarafında yer alan yeşil renkli indir tuşuna basıyoruz. Bu tuşa bastıktan sonra bir kurulum dosyası karşımıza çıkacak.

minecraft nasıl kurulur

Minecraft nasıl kurulur?

İnen dosyaya iki kere tıkladığımızda, yükleme dosyasının açıldığın göreceksiniz. Bu dosyaya iki kere tıkladıktan sonra karşımıza çıkan programın altında yer alan NEXT tuşuna basıyoruz. Yükleme işlemi bitene kadar NEXT demeye devam ediyoruz. 

Minecraft'ı başlatma

Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayar ekranımızın sol alt tarafından bulunan BÜYÜTEÇ tuşuna basıyor ve arama kısmına Minecraft yazıyoruz. Bilgisayarımız bize Minecraft'ı başlatma uygulamasını gösterecektir. Karşımıza çıkan kutu şekilli logosu olan Minecraft başlatma yardımcısına iki kere tıklıyoruz.

minecraft ücretsiz oynama

Minecraft hesabı oluşturma

Minecraft hesabı oluşturma yapacağımız ilk işlemlerden biri olacak. Kurulumu biten dosyaya tıklar tıklarmaz bizden bir hesap isteyecek. Daha önce Minecraft'a kayıt olmadığımız bir e-posta adresi kullanarak hesabımızı oluşturuyoruz. Daha sonra bu hesapla giriş yaptığımızda, karşımıza PLAY DEMO yazısı çıkacak. Buna basarak, ücretsiz Minecraft oynama işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

  1. Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır? Minecraft Ücretsiz İndirme
  2. Minecraft Demo'yu Birden Fazla Defa Oynama Yöntemi
  3. Minecraft'ı Tamamen Ücretsiz Oynama Yöntemi

YORUMLAR