Minecraft Ücretsiz Olarak Tarayıcıda Nasıl Oynanır?

2009 yılında çıkışını gerçekleştiren Minecraft, 10. Yaşına girdi. Mojang, Minecraft’ın 10. yılının şerefine web için Minecraft Classic’i ücretsiz olarak yayımladı. Hiçbir şey indirmenize gerek kalmadan Minecraft’ta eğlenceli vakit geçirebileceksiniz.

2009 yılında çıkışını gerçekleştiren Minecraft, 10. Yaşına girdi. Mojang, Minecraft’ın 10. yılının şerefine web için Minecraft Classic’i ücretsiz olarak yayınladı. Bu, web tarayıcınızda ücretsiz olarak Minecraft oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Hiçbir şey indirmenize gerek kalmadan Minecraft’ta eğlenceli vakit geçirebileceksiniz.

Minecraft Ücretsiz Olarak Tarayıcıda Nasıl Oynanır?

Minecraft Classic’i ücretsiz olarak tarayıcınızda oynayabilmeniz için web sitesine girmeniz yeterlidir. Minecraft Classic’i hiçbir şey indirmenize gerek kalmadan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Oyunu oynayabilmeniz için tek gereksinim klavye gibi görünüyor. Bu sebepten dolayı akıllı telefonunuzda veya tabletinizde oynayabilmeniz pek mümkün görünmüyor.

Minecraft Classic'i oynayacağınız adrese gittikten sonra "Pick a username and start the game." yazısının hemen altında yer alan boş kutunun içine ismini yazmanız ve "Start" butonuna basmanız yeterli olacaktır. Önünüzde açık bir dünya ve inşa edilmesi için beklenen hayal gücünüzden başka hiçbir şey olmayacaktır.

Minecraft Classic’i Arkadaşlarınızla Birlikte Oynayabilirsiniz

Adından da anlaşılacağı üzere Minecraft Classic, 2019 Minecraft’ı değil. Minecraft Classic, 2009’daki Minecraft’ı içermektedir. Sadece yaratıcı modda oynamanıza izin veren Minecraft Classic’de düşmanlarla savaşmak için hayatta kalma modu bulunmuyor. Maalesef oyununuzu kaydetmenin de bir yolu yok. Yine de sadece link göndererek dokuz arkadaşınızı oyuna katılmaya davet edebilir ve birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Oyunu arkadaşlarınızla oynayabilmek için size verilen bağlantıyı "Copy" butonuna basarak kopyalamalı ve size verilen sınırı baz alarak arkadaşlarınıza bu bağlantıyı göndermelisiniz. Tek başınıza Minecraft oynamak sıkıcı geliyorsa bir de arkadaşlarınızla oynamayı denemelisiniz.

Minecraft Classic Oyun Tarihinin Bir Parçasıdır

Minecraft Classic, Minecraft'ın bugüne kadar büyümesinde çok büyük bir etken ancak doğruyu konuşmak gerekirse Minecraft Classic, oyunun şu anki sürümü ile rekabet edebilecek kadar donanımlı değil. Elbette ücretsiz olması ve tarayıcınızda oynayabilmeniz, çok mutluluk verici. Bunun yanında oyunun geçmişini de deneyimleme fırsatı yakalamış oluyorsunuz.

 

YORUMLAR