Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar? Güncel 2022 Fiyatları

Netflix üyelik ücreti 2022'de ne kadar? Netflix fiyatı hakkında soru işaretleri olanlar için üyelik planlarını ücretleri ve özellikleriyle birlikte sıraladık.

Netflix Fiyatları Ne Kadar?

Netflix üyelik ücreti, 2022 itibarıyla ne kadar oldu? Dünyanın en çok kullanılan dijital yayın platformlarından biri olan Netflix fiyatı için geçen günlerde yeni bir karar alarak abonelik ücretlerinde değişikliğe gitmişti. Binlerce film, dizi, belgesel ve animasyonu içerik kütüphanesinde barındıran dijital yayın hizmetinin şu ada üç farklı üyelik planı bulunuyor. Bu üyelik planlarını temel, standart ve özel abonelik planları oluşturuyor. Netflix fiyatı ve sunduğu avantajlar, plandan plana da değişiklik gösteriyor. Bu nedenden ötürü aşağıda her planın ücretini, sunduğu özellikleri ayrıntılı olarak sizlerle paylaştık.

Netflix Fiyatları Ne Kadar?

  • Temel Üyelik Fiyatı: 37,99 TL / Ay
  • Standart Üyelik Fiyatı: 57,99 TL / Ay
  • Aile Üyeliği Fiyatı: 77,99 TL / Ay

Netflix mevcut durumda kullanıcılara üç farklı üyelik tipi sunuyor: Temel Paket 37,99 TL / Ay olarak ücretlendirilirken, Standart Üyelik 57,99 TL / Ay ve Aile Üyeliği 77,99 TL / Ay olarak ücretlendirilmiş durumda. Netflix üyelik fiyatı ile ilgili bilgi vermeden önce de söylediğimiz gibi plandan plana Netflix'ten nasıl yararlanabileceğiniz değişiklik gösteriyor. Gelin, üyelik planları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için özellik bağlamında küçük sınırlamalarda bulunularak her bütçe için üyelik sunma hedefi doğrultusunda hareket eden Netflix'in temel, standart ve özel abonelik planlarının sunduğu özellikleri inceleyelim.

Netflix Fiyatları Ne Kadar?

Netflix'in temel abonelik planı, kullanıcılara içerik kütüphanesinde bulunan dizi, film, belgesel ve diğer içerikleri aynı anda sadece tek bir cihazdan izleme olanağı tanıyor. Standart planda bu sayı ikiye, özel planda ise dörde çıkıyor. İçerik indirilebilecek telefon ya da tablet sayısı temel planda 1 ile sınırlıdır. Bu sayı, standart planda 2'ye çıkarken içerik indirebileceğiniz telefon ya da tablet sayısı özel planda 4 olarak belirlenmiştir.

Her üç planda sınırsız dizi, film ve oyun sunuyor. Netflix, içeriklere ulaşım açısından plandan plana herhangi bir kısıtlama uygulamıyor ama izlenebilen içerikler, bölgeden bölgeye değişebiliyor. Örneğin sadece ABD'de izlenebilen bir içeriği Türkiye'den izleyemiyorsunuz. Temel planda "HD" ve "Ultra HD" izleme seçenekleri bulunmazken standart planda sadece HD izleme seçeneği, özel planda ise hem HD hem de Ultra HD izleme seçeneği mevcuttur.

Netflix üyelik ücreti ve özelliklerini daha basit bir şekilde ele almak için bir tablo oluşturduk. Bu tablodan yukarıdakilerin özetine ulaşabilirsiniz.

Netflix Üyelik Ücretleri ve Özellikleri

  Temel Üyelik Standart Üyelik Aile Üyeliği
Fiyat  37,99 TL 57,99 TL 77,99 TL
Aynı Anda Kaç Ekranda İzlenebilir? 1 2 4
Dizi, Film ve Oyun Sınırsız Sınırsız Sınırsız
Herhangi Yerden İzleyebilme Mevcut Mevcut Mevcut
HD İzleme Desteği Yok Mevcut Mevcut
 Ultra HD İzleme Desteği Yok Yok Mevcut

Netflix Games Nedir?

Netflix, yakın zaman Netflix Games özelliğini Türkiye pazarında da kullanıma sundu. Kullanıcılar, bu beş mobil oyunu artık Netflix uygulaması üzerinden ücretsiz olarak oynayabilecekler: Stranger Things: 1984 (BonusXP), Stranger Things 3: The Game (BonusXP), Shooting Hoops (Frosty Pop), Card Blast (Amuzo & Rogue Games), ve Teeter Up (Frosty Pop). Oyunlarımızı oynamak için tek ihtiyacınız olan bir Netflix üyeliği. Netflix mobil uygulamasını indirerek söz konusu oyunları üyeliğiniz devam ettikçe oynayabilirsiniz.

Netflix Games Nedir?

Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun da oynayabilecek. Birden fazla kişi oyun oynamak isterse üyeliğinizin kullanım sınırını karşılaşdığından emin olmalısınız. Ayrıca oyunları internet bağlantınız olmadan oynamak için telefona indirdiğinizden emin olun, bu özellikten yararlanmak için söz konusu oyunun Netflix sayfasında yer alan ''İndir'' seçeneğini kullanabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla Netflix Party Yapmanın 7 Yolu
İNTERNET

Arkadaşlarınızla Netflix Party Yapmanın 7 Yolu

Netflix Party nedir, nasıl yapılır? Bu soruların yanıtı, popüler dijital yayın hizmetini kullanan kişilerin büyük bir kısmı tarafından oldukça merak ediliyor.

Peki siz Netflix hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce video akış platformunun fiyatları sunduğu içerikler için değer mi? Netflix Games özelliğinin de gelmesi Netflix'i ayrıcalıklı mı kılıyor? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

 

YORUMLAR