Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar? Güncel 2023 Fiyatları

Netflix üyelik ücreti 2023'te ne kadar? Netflix fiyatı hakkında soru işaretleri olanlar için üyelik planlarını ücretleri ve özellikleriyle birlikte sıraladık.

Netflix üyelik ücreti, 2023 itibarıyla ne kadar oldu sorusunun yanıtını merak eden internet kullanıcıları için bir rehber hazırladık. Hazırladığımız rehbere göz atarak tüm dünyada çok popüler olan dijital yayın hizmetine abone olabilmek için ne kadar ödemek gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Dünyanın en çok kullanılan dijital yayın platformlarından biri olan Netflix, yıllardır popülerliğini devam ettiriyor. İçerik kütüphanesinde binlerce film, dizi, belgesel ve animasyonun yer aldığı hizmeti kullanabilmek için aylık belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Milyonlarca kişinin tercih ettiği dijital yayın hizmetinde şu ada üç farklı üyelik planı bulunuyor. Abonelik planları Temel, Standart ve Özel olarak adlandırılıyor. Netflix fiyatı ve sunduğu avantajlar, plandan plana da değişiklik gösteriyor. Bu nedenden ötürü aşağıda her planın ücretini, sunduğu özellikleri ayrıntılı olarak sizlerle paylaştık.

Netflix Fiyatları Ne Kadar?

  • Temel Plan Fiyatı: 63,99 TL / Ay
  • Standart Plan Fiyatı: 97,99 TL / Ay
  • Özel Plan Fiyatı: 130,99 TL / Ay

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere dijital yayın platformu tarafından sunulan üç farklı abonelik planı ve her planın farklı bir fiyat etiketi mevcut. Her abonelik planı, aynı anda kaç ekranda izleme imkânı gibi farklı özellikler sunuyor. Bu sebepten ötürü ihtiyacınıza en uygun üyelik türünü seçmenizde fayda var.

Dünyanın en popüler dijital yayın platformları arasında yer alan Netflix'te Temel isimli abonelik planına abone olabilmek için her ay düzenli olarak 63,99 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

İnsanların keyifli zaman geçirebilmesine olanak tanıyan dijital yayın hizmetinde yer alan Standart adlı üyelik ücreti ise 97,99 TL olarak belirlendi. Bu abonelik planına devam edebilmeniz için söz konusu ücreti her ay ödemelisiniz.

Dijital yayın hizmeti denildiğinde akla ilk gelen hizmetlerden bir tanesi olan Netflix'teki Özel isimli abonelik planına abone olabilmek için her ay 130,99 TL tutarında bir ücret ödemeniz lazım.

Popüler platforma abone olduktan bir süre sonra planı değiştirebilmeniz mümkün. Bu işlem için bazı adımları sırası ile uygulamanız gerekiyor. Eğer işlemin nasıl gerçekleştirileceğini bilmiyorsanız Netflix ödeme planı ve paket değiştirme nasıl yapılır sorusunu yanıtladığımız rehberi inceleyebilirsiniz.

Gelin, üyelik planları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için özellik bağlamında küçük sınırlamalarda bulunularak her bütçe için üyelik sunma hedefi doğrultusunda hareket eden Netflix'in temel, standart ve özel abonelik planlarının sunduğu özellikleri inceleyelim.

Netflix'in temel abonelik planı, kullanıcılara içerik kütüphanesinde bulunan dizi, film, belgesel ve diğer içerikleri aynı anda sadece tek bir cihazdan izleme olanağı tanıyor. Temel planda bu sayı ikiye, özel planda ise dörde çıkıyor.

İçerik indirilebilecek telefon ya da tablet sayısı temel planda 1 ile sınırlıdır. Bu sayı, standart planda 2'ye çıkarken içerik indirebileceğiniz telefon ya da tablet sayısı özel planda 4 olarak belirlenmiştir.

Her üç planda sınırsız dizi, film ve oyun sunuyor. Netflix, içeriklere ulaşım açısından plandan plana herhangi bir kısıtlama uygulamıyor ama izlenebilen içerikler, bölgeden bölgeye değişebiliyor. Örneğin sadece ABD'de izlenebilen bir içeriği Türkiye'den izleyemiyorsunuz.

Temel planda yalnızca HD izleme seçeneği, standart planda Full HD izleme seçeneği, özel planda ise hem HD hem de Ultra HD izleme seçeneği mevcuttur.

Netflix üyelik ücreti ve özelliklerini daha basit bir şekilde ele almak için bir tablo oluşturduk. Aşağıda yer alan tablodan yukarıdaki açıkladığımız özelliklerin özetine ulaşabilirsiniz.

Netflix Üyelik Ücretleri ve Özellikleri

  Temel Plan Standart Plan Özel Plan
Fiyat  63,99 TL 97,99 TL 130,99 TL
Aynı Anda Kaç Ekranda İzlenebilir? 1 2 4
İçerik İndirilebilecek Cihaz Sayısı 1 2 4
Dizi, Film ve Oyun Sınırsız Sınırsız Sınırsız
Herhangi Yerden İzleyebilme Mevcut Mevcut Mevcut
HD İzleme Desteği Mevcut Mevcut Mevcut
 Ultra HD İzleme Desteği Yok Yok Mevcut

Tabloya göz atarak üç farklı abonelik planının neler sunduğu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle abonelik işlemini gerçekleştirmeden önce hangi planın ihtiyacınızı karşılayacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin evde iki kişi birlikte kullanacaksanız Standart plan mantıklıdır. Netflix'i dört kişi kullanmak isteyenler ise Özel planı tercih edilebilir.

Dijital yayın platformuna abone olduysanız fakat bir süre sonra artık kullanmak istemiyorsanız aboneliği iptal etmeniz gerekiyor. İptal işlemini gerçekleştirmezseniz kartınızdan ücret çekilmeye devam eder. Bunun için Netflix üyelik iptali nasıl yapılır sorusunu cevapladığımız yazıya bakabilirsiniz.

Netflix Dizi Önerileri - Mart 2023
Sinema

Netflix Dizi Önerileri - Mart 2023

Netflix dizi önerileri söz konusu olduğunda size yeterince yardımcı olamıyor mu? Dijital yayın platformunun dizi önerme algoritmasına rağmen Netflix'te hangi dizi izlenmeli 2023 yılında gibi sorularınız varsa tam olarak sizin için hazırladığımız listemize göz atmak isteyebilirsiniz.

Peki siz Netflix üyelik ücreti hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dijital yayın platformunun fiyatları sunduğu içerikler için değer mi? Netflix Games özelliğinin de gelmesi Netflix'i ayrıcalıklı mı kılıyor? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Popüler dijital yayın hizmetine abone olduktan sonra izlenecek film konusunda kararsız kaldıysanız Netflix film önerileri isimli güncel listemizi inceleyebilirsiniz. Hazırladığımız liste her ay düzenli olarak güncelleniyor.

YORUMLAR