Uyku Takibinizi Yapabileceğiniz 10 Android Uygulaması

Uyku bozukluklarınızı takip edebileceğiniz ve uykunuzu düzene sokabileceğiniz 10 Android uygulamasını sizler için listeledik.

Uyku Takibinizi Yapabileceğiniz 10 Android Uygulaması

Uykusuzluk problemi neredeyse herkesin şikayetçi olduğu konulardan biri diyebilirim. Kolay kolay uyuyamıyorsanız, gece sık sık uyanıyorsanız ve artık bu durumdan rahatsız oluyorsanız sizler için hazırladığımız bu listede uyku takip uygulamaları ve uyku bozukluklarınızı giderebileceğiniz Android uygulamalarını sıraladık. Mutlaka göz gezdirmenizi öneriyoruz.

Uyku Takip Uygulamaları

1. Sleep as Android

Uykunuzu kolayca takip edebileceğiniz Sleep as Android uygulaması sunduğu özellikler ile size detaylı bilgiler ve istatistikler sunuyor. Normal uyku, ağır uyku ve horlamalarınızı kaydeden ve size detaylı bir istatistik sunan uygulama aynı zamanda uyku esnasında konuşmalarınızı da kaydediyor. Sabahları sizi uyandırmak için çeşitli yöntemler sunan uygulama, alarm sesleri olarak kuş, deniz, rüzgar gibi doğal ortamlardan sesler de seçmenize imkan tanıyor.

2. Sleep Cycle

Uyku alışkanlıklarınızı ve uyku analizinizi çıkaran Sleep Cycle uygulaması cihazınızın ivmeölçer’ini kullanarak uyku esnasında vücudunuzun hareketlerini algılıyor ve ne kadar derin uykuda olduğunuzu belirleyebiliyor.

3. Good Morning

Uyku düzeninizi saptayarak uyku alışkanlıklarınıza dair grafikler çıkartabilen Good Morning uygulaması, uyku esnasında vücut hareketlerinizi de izliyor ve uykunuzun en hafif olduğu aralıkta sizi uyandırıyor. Bu sayede güne zinde başlamanız hedefleniyor. Ayrıntılı uyku analizi, dinlendirici sesler, hava durumu ve alarm melodileri gibi çeşitli özellikler sunan uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor.

4. Sleep Better

Daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için uyku alışkanlıklarınızı takip eden ve sizlere bildiren Sleep Better uygulaması, uykunuzun derinliğini tespit edebiliyor. Uyku alışkanlıklarınızı etkileyen faktörleri de bildiren uygulamada, rüya günlükleri adlı bölüm sayesinde uyandığınızda az da olsa hatırladığınız rüyaları kaydedebilmenize de imkan tanıyor.

5. Sleep Time

Uykunuzun en hafif ve en derin olduğu aralığı tespit eden Sleep Time uygulaması güne daha zinde başlamanızda yardımcı oluyor. Sabah 8’e alarm kurdunuz ve saat 7.45’te hafif uykuda olduğunuz tespit edilirse, Sleep Time uygulaması bunu tespit ederek sizi daha erken kaldırıyor ve derin uykuya geçmeden uyanabilmenizi sağlıyor.

Uyku Bozukluklarınızı Giderebileceğiniz Uygulamalar

6. Twilight

Uykusuzluk probleminizi etkileyen çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak bu sorunu otomatik olarak çözmenizi sağlayan Twilight uygulaması oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Araştırmalara göre, uyumadan önce mobil cihazlarını kullanan kişilerin daha zor uykuya daldıkları tespit edilmiş. Yani uykuya dalmadan önce mavi ışığa maruz kalmak çeşitli sıkıntıları beraberinde getiriyor. Twilight uygulaması da cihazınızın ekran renklerini günün saatlerine göre ayarlıyor. Bu sayede gözlerinizi zararlı ışınlardan koruyarak daha kolay uykuya geçmenizi sağlıyor.

7. Pzizz

Uykuya daha kolay dalmanızı sağlayacak sesler oynatan ve her gece bu sesleri değiştiren Pzizz sayesinde uykuya normalden daha kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Çalınan müziklerin ne kadar süre oynatılacağı, 3D veya stereo oynatma gibi özelleştirme seçenekleri sunan Pzizz uygulaması NLP uzmanları tarafından hazırlanmış.

8. Calm

Meditasyon yaparak sizi rahatlatan ve bu sayede uykuya geçişinizi hızlandıran Calm uygulaması, daha önce meditasyon yapmamış olsanız bile kolayca öğrenebilmenizi sağlıyor. Müzikler ve rahatlatıcı arka planlarla desteklenen meditasyonlar sayesinde kendinizi daha rahat hissedebiliyorsunuz.

9. SnoreLab

Uykunuzda horlayıp horlamadığınızı merak ediyorsanız, SnoreLab uygulaması bunun cevabını sizlere veriyor. Uyku esnasında ne kadar yüksek sesle ve sıklıkla horladığınızı kaydeden ve detaylı bir grafikle sizlere sunan uygulama sayesinde uykunuzu bozan çeşitli etkenleri tespit edebilmenizde yardımcı oluyor. Ayrıca, horlamanızı azaltacak yöntemler de sizlere sunuluyor.

10. Sleep Calculator

 

Güne daha zinde başlayabilmeniz için uykunuzun derin ve hafif olduğu aralıklarda uyanmanız için bir alarm kurmanıza imkan tanıyan uygulama sayesinde, alarm kurup uyandığınız saatlerde nasıl hissettiğinizi anlamanıza yardımcı oluyor ve bu sayede hangi saatlerde uyandığınızda daha zinde olduğunuzu tespit edebiliyorsunuz. 

Kalori Takibi Yapabileceğiniz 5 Android Uygulaması

Android Telefonlara Mutlaka Kurulması Gereken 20 Uygulama

YORUMLAR