Android İçin Arkadaş Bulma ve Sohbet Uygulamaları

Android kullanıcıları için özel olarak derlediğimiz bu listede en popüler arkadaşlık ve sohbet uygulamalarını bulabilirsiniz.

Android İçin Arkadaş Bulma ve Sohbet Uygulamaları

Mobil cihazların giderek daha yaygın hale gelmesi ve yazılım alanında yaşanan gelişmelerle birlikte yepyeni bir sosyal etkileşim alanı doğdu.

Sosyal medya dediğimiz bu global platform milyonlarca kullanıcının birbirleriyle etkileşime girmesine, tanışmasına, sohbet etmesine, yani kısaca hayatını paylaşmasına izin vermekte. Yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde yaşayan her dört insandan biri sosyal medyanın herhangi bir kanalında aktif olarak rol alıyor. Elbette bu rakam üzerinde mobil cihazların giderek popüler hale gelmesinin de payı çok büyük.

Sosyal medya denince akla ilk olarak Facebook, Twitter, Foursquare, LinkedIn, Instagram gibi popüler platformlar gelmekte. Fakat mobil uygulama dünyası o kadar geniş ki bu platformlar adeta çölde birer kum tanesi kadar. Bu fikirden yola çıkarak siz değerli okuyucularımıza az kişi tarafından bilinen ama aslında büyük bir potansiyele sahip tanışma, flört ve sohbet uygulamalarını derledik. Dünya üzerinde, diğer platformlar kadar olmasa da, hatırı sayılır ölçüde kullanıcıları olan bu uygulamalar ile siz de yeni insanlarla tanışabilir, seviyeli bir sohbete adım atabilir ve hatta gerçek hayatta buluşabilirsiniz.

Lafı fazla uzatmadan sizleri Android için geliştirilen arkadaşlık ve sohbet uygulamalarıyla baş başa bırakıyoruz.

Tinder

Listenin ilk sırasını alan Tinder, Facebook hesabınız üzerinden çalışıyor. Yakınlarınızda bulunan ve sizi beğenen kişileri görmenizi sağlayan Tinder sayesinde yepyeni dostluklara yelken açabilirsiniz. Son derece kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulamayı kullanarak size en yakın kullanıcıları tespit edebilme şansına sahip oluyorsunuz.

Uygulamada karşınıza alternatif olarak çıkan kullanıcıların Facebook profillerine göz atabilir, ilginizi çeken kullanıcıları beğenebilirsiniz. Bu aşamadan sonra eğer karşı taraf da sizi beğenirse sohbete başlayabilirsiniz.

Yakınınızda olup da bugüne kadar fark etmediğiniz kişiler mutlaka vardır. İşte Tinder tam bu noktada devreye giriyor ve size bu kişilerle tanışma fırsatı veriyor. Siz de fazla uzağa gitmeden, yakınlarınızdaki kişilerle iletişim kurmanın yollarını arıyorsanız, Tinder'ı denemenizi öneriyorum.

Skout

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Skout sayesinde dünyanın her yerinden insanlarla tanışabilir ve sohbet edebilirsiniz. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Skout kullanıcılara oldukça pratik bir kullanım deneyimi vaat ediyor.

Skout ile profilinizi dilediğiniz gibi tasarlayabilir, durum güncellemeleri yapabilir, mesajlarınızı emojiler ile süsleyebilir ve tanıştığınız kişilere fotoğraf gönderebilirsiniz. Daha önce iletişim kurduğunuz kişilerle sohbet etmekten keyif aldıysanız bu kişileri favorilerinize ekleyerek daha sonra kolayca bulabilirsiniz.

Uygulamada diğer arkadaşlık uygulamalarında pek denk gelmediğimiz özellikler de mevcut. Örneğin konum bilgilerinizi paylaşmak istediğinizde Skout ile bunu yapmak çok kolay. Sunulan özellikleri yeterli bulmazsanız satın almalar yaparak Skout'ı kişisel beklentilerinize daha net cevap verebilen bir uygulamaya dönüştürebilirsiniz.

MeetMe

MeetMe ücretsiz olarak sunulan bir sosyal ağ uygulamasıdır ve kullanıcılarına yeni insanlarla tanışma fırsatı veriyor.

Çevrenizdeki kişileri keşfedebileceğiniz ve bu kişilerle sınırsız iletişim kurabileceğiniz MeetMe temelde Facebook benzeri özellikleriyle dikkat çekiyor. Örneğin profilinizde durum güncellemeleri yapabilir, fotoğraf paylaşabilir ve dilediğiniz kullanıcılara mesajlar gönderebilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı ise Türkçe dil desteği sunması. Yukarıda sayılan özelliklere ek olarak MeetMe sadece çevrenizdeki kullanıcılarla değil dünyanın her yerinden kişilerle iletişim kurmanıza imkan sağlıyor. Uygulamayı kullanarak isme göre arkadaş arayabilir ve iletişim kurmaktan keyif aldıklarınızı favorilerinize ekleyerek daha sonra kolayca tekrar iletişim kurabilirsiniz.

Hot or Not

Hot or Not listedeki en eğlenceli ve keyifli arkadaşlık uygulaması olarak öne çıkıyor. Yine ücretsiz olarak sunulan bu uygulama ile farklı bir arkadaşlık deneyimi yaşayacaksınız.

Uygulamanın çalışma metodu aynı kategoride yer alan rakiplerinden biraz daha farklı. Özet olarak anlatmak gerekirse, uygulamada denk geldiğiniz ve hoşunuza giden kişilere bildirim gönderiyorsunuz. Karşı taraf da sizi beğenirse birlikte sohbet edebiliyorsunuz. Uygulamanın en iyi yanı ise kullanıcıların kimliklerini kesinlikle gizli tutuyor olması. Bir başka deyişle karşı taraf size yanıt verene kadar kimliğiniz gizli tutuluyor.

Hot or Not kullanıcılara Facebook üzerindeki takipçilerinin takipçileriyle kimliklerini açığa çıkarmadan iletişim kurma imkanı da tanımakta. Bu özelliği sayesinde, diyelim ki bir arkadaşınızın arkadaşından hoşlanıyorsunuz fakat iletişim kurmakta zorluk çekiyorsunuz; işte bu noktada Hot of Not'ı kullanarak tanışma fırsatı yaratabilirsiniz.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Hot or Not son derece eğlenceli ve farklı bir deneyim sunuyor. Kesinlikle denemelisiniz!

Badoo

Tüm dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcısı olduğu tahmin edilen Badoo listenin en popüler uygulaması. Ücretsiz olarak sunulan Badoo ülkemizde hakettiği yerde olmasa özellikle yabancı ülkelerde en çok kullanılan uygulamalar arasında. Bu bağlamda özellikle yurtduşına çıkma hazırlığı içerisindeyseniz Badoo cihazınızda mutlaka yer almalı.

Gittiğiniz herhangi bir yerde bulunan Badoo kullanıcılarını saniyeler içerisinde tespit edebilir ve bu kişilerle iletişim kurabilirsiniz. Örneğin; popüler bir gece kulübüne gittiniz, orada bulunan Badoo kullanıcılarını hemen tespit ederek arkadaşlık isteğinde bulunabilirsiniz.

Hergün binlerce kullanıcının hesap açtığı Badoo 180 ülkede kullanılıyor ve 20 farklı dil desteği sunuyor. Siz de dünya çapında kullanılan bir arkadaşlık ve sohbet uygulaması indirme niyetindeyseniz Badoo'yu tavsiye ediyorum.

OkCupid Dating

OkCupid ilk olarak farklı soruların yer aldığı, anket tarzı bir arkadaşlık kurma uygulaması olarak sunulmuştu. Son derece eğlenceli ve farklı bir deneyim sunan OkCupid'de kullanıcılara tamamen benzer beğenilere ve özelliklere sahip kullanıcılar tavsiye ediliyor.

Buna karar vermek içi uygulama bazı sorular soruyor. Örneğin "ne kadar sürede bir tıraş oluyorsunuz?", "en sevdiğiniz filmler?" ve benzeri sorulara verdiğiniz cevaplar göz önüne alınıyor ve bu bilgilere paralel cevaplar veren kullanıcılar size tavsiye olarak sunuluyor.

Uygulama ücretsiz olarak sunulsa da bazı özelliklere fazladan para vererek erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu satın almalar ile birlikte filtre seçenekleriniz genişliyor ve daha kişisel filtrelemeler yapabiliyorsunuz.

YORUMLAR