VLC Media Player ile Video Kırpma

VLC Media Player ile video kırpma işlemlerini yapmak mümkün ve böylece en kolay yoldan video düzenleme işlemleri yapabilirsiniz.

VLC Media Player ile Video Kırpma

VLC Media Player'ı pek çoğumuz sadece video izlemek ya da müzik dinlemek için kullanıyoruz ancak aslında programın çok daha fazla potansiyeli olduğu da bir gerçek. Zira videolar üzerinde çeşitli düzenleme işlemlerini de VLC Media Player ile gerçekleştirebiliyor ve böylece ek video düzenleme programlarına ihtiyaç duymuyorsunuz.

Bu özelliklerden bir tanesi de VLC Media Player ile Video Kırpma ve bunu en kolay yoldan gerçekleştirmek için gereken adımları sizin için bir araya getirdik. Dilerseniz ilk olarak aşağıdaki bağlantıyı kullanarak VLC'yi bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz.

Video kırpma işlemine başlarken ilk olarak kırpmak istediğimiz videoyu VLC ile açıyoruz ve daha sonra yukarıda bulunan "Araçlar" butonuna bastığımızda karşımıza çıkan menünün altında bulunan "Ayarlar" butonuyla devam ediyoruz.

Ayarlar menüsü açıldığında hemen sol tarafta yer alan "Giriş ya da Kodlayıcı/Çözücü" bölümüne geliyor ve buradaki "Kayıt klasörü ya da dosya adı" seçeneğinin yanında yer alan "Gözatın..." butonuna basıyoruz. Butona bastıktan sonra kırpılan videolarımızın kayıt edileceği klasörü de seçiyoruz.

Ayarlar menülerinden çıkış yaptıktan sonra bu defa yine üst kısımdaki "Görünüm" butonuna basıyoruz ve açılan menüden "Gelişmiş Denetimler" özelliğini aktif hale getiriyoruz.

Gelişmiş denetimler bölümünü aktif hale getirdiğimizde video kontrol kısmının hemen üzerinde yeni dört buton olduğunu göreceksiniz. Burada yer alan kırmızı renkli kayıt butonuna bastığınız anda videonuz o bölümden itibaren kayıt edilmeye başlanacaktır ve yeniden bastığınızda kayıt durdurulacaktır.

Ancak kayıt durduğunda herhangi bir kaydetme yeri menüsü çıkmıyor ve video direkt olarak başta belirlediğimiz klasöre kaydediliyor. Bu nedenle hiç bir işlem olmaması sizi korkutmasın. Kayıt klasörünüzü açarsanız videonun sadece o bölümünün alındığını görebilir ve isterseniz orijinal uzun videoyu da kendiniz silebilirsiniz.

VLC'yi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

YORUMLAR