VLC Media Player’ın Bilinmeyen Özellikleri

VLC VideoLAN Media Player sadece bir medya oynatma aracı değil. Görüntü ve ses işleme özellikleriyle de oldukça kullanışlı bir program.

VLC Media Player’ın Bilinmeyen Özellikleri

VLC VideoLAN Media Player sadece bir medya oynatma aracı değil. Görüntü ve ses işleme özellikleriyle de oldukça kullanışlı bir program. Bu özelliklerinin hepsini keşfetmeniz VLC Media Player sayfalarını ve forumlarını takip etmediğiniz sürece hemen kavrayabileceğiniz şeyler değil.

Bu yüzden de, bazılarımız VLC VideoLAN Media Player’ın bu özelliklerini hiç bilmiyoruz bile.

VLC Player Ses ve Görüntü Efektleri nasıl ayarlanır?

Özellikle çevrimiçi bir şeyler izlerken bazen bağlantı hızına bağlı olarak ses ve görüntü senkronizasyonu uyuşmayabiliyor. Bunu giderebilmek ya da kafanıza göre muhteşem görüntü ve ses efektleri yapmanız için, Araçlar/ Ayarlar ve Etkiler / Ses Etkileri ya da Görüntü Etkileri yolunu izleyerek istediğiniz ses ve görüntü efektlerini ya da eşleme ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

VLC Player video görüntüsü nasıl yakalanır?

Genellikle video görüntüsü yakalamak video oynatıcılarda sıkıntı yaratan bir işlemdir. Print Screen tuşu kullanılarak da yapılsa tatmin edici sonuçlar alabilmek zor olabilir. Bunun için VLC VideoLAN Media Player menü çubuğundan Görüntü seçeneğiyle Fotoğraf Çek seçeneğini kullanabilirsiniz.

VLC Player video görüntüsü nasıl duvar kağıdı yapılır?

Normal video oynatan programların çok beceremedikleri bir özellik olan "videodan duvar kağıdı yapma" durumu VLC Player için son derece kolay bir iş. Bunu yapmak için Araçlar/ Ayarlar/Görüntü Ayarları/Çıkış seçeneklerini kullanarak DirectX seçeneğini seçmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra VLC Player’ı tekrar başlatın. VLC Player tekrar başladığı zaman Görüntü seçeneğini tıkladğınızda videonuz masaüstü olarak oynamaya başlayacak. Bu yöntemle istediğiniz video döngülerini duvar kağıdı yapabilirsiniz.

VLC Player ile nasıl radyo dinlenir?

VLC Player’a dahil yüzlerce SHOUTcast radyo istasyonu olduğunu biliyor musunuz? Ancak bu radyoları ulaşılabilir kılmanız gerekiyor. Bunun için Medya/Servis Keşfet sekmelerinden Shoutcast sekmesini seçebilir ve karşınıza gelecek radyolardan birini dinleyebilirsiniz.

VLC Player ile nasıl PodCast izlenebilir?

VLC Player arayüzünde "Ortam" sekmesi aşağıya doğru devam edildiğinde bize farklı medya ortamlarına bağlana bilme seçeneği veriyor. Buradan sadece izlemek istediğiniz podcast kanalının adresini girmeniz yeterli oluyor.

VLC Hileleri ve İpuçları

VLC Media Player'a Büyük Güncelleme!

Denemeniz Gereken VLC Media Player Özellikleri

YORUMLAR