VLC Player ile TV İzleme

VLC Player kullanarak TV ve radyo yayınlarını takip etmek istiyorsanız nasıl yapacağınıza dair rehberimizi okuyabilirsiniz.

VLC Player ile TV İzleme

VLC Player medya oynatıcı programı hem ücretsiz hem de çok yönlü ve hızlı olmasıyla uzun süredir kullanıcılar arasındaki popülerliğini sürdürüyor. Video izleme, ses dosyaları oynatma, ekran kaydı yapabilme gibi pek çok özelliğin yanında VLC Player kullanarak yabancı TV yayın ve programlarını da izlemek mümkün.

Bunu yapabilmek için ilk yapmanız gereken eğer bilgisayarınızda kurulu değilse VLC Player medya oynatıcısını bilgisayarınıza yüklemek:

Bilgisayarınıza VLC Player’ı yükledikten sonra masaüstünüzde beliren ikonu veya başlat menüsünü kullanarak programı açmanız gerekiyor. Karşınıza ilk olarak aşağıda görebileceğiniz ana ekran çıkacak:

Daha sonra “Araçlar” seçeneğine tıkladığınızda “Oynatma Listesi” butonuna tıklayarak internet yayınlarına ulaşabileceğimiz kısmı açmamız gerekiyor.

Oynatma listesini açtığımızda karşımıza çıkan sol barda “İnternet” adlı bir kısım yer alıyor. Buranın üzerine çift tıkladığımızda online olarak yayın yapan birtakım radyo ve TV&program yayınlarını görebiliyorsunuz.

Örnek olması açısından Channels.com yayınlarını seçiyorum ve yer alan kategoriler içerisinden “Comedy”i seçerek komedi türündeki yayınların listesini elde ediyorum.

Daha sonra görebileceğiniz gibi küçük resimlere sahip yayınlardan bir tanesine tıkladığımda eğer internet bağlantısı aktifse online olarak varolan yayını kolayca izleme şansım oluyor.

Ne yazık ki VLC Player içerisinde herhangi bir Türkçe TV yayını yer almıyor ancak varolan yabancı yayınları ve müzik kanallarını dinlemek isteyenler için vazgeçilmez bir özellik.

VLC’yi indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR