VLC Media Player İle YouTube Videoları İzleme

VLC Media Player programıyla YouTube videolarını nasıl izleyeceğinizi bu rehber yazımızda resimli olarak görebilirsiniz.

VLC Media Player İle YouTube Videoları İzleme

VLC Media Player videoları oldukça kaliteli bir görüntü ve hızlı oynatmasıyla popüler olmuş, kullanımı kolay medya oynatıcılarından bir tanesi.

Tamamen ücretsiz olarak dağıtılan ve açık kaynak kodlu olarak geliştirilen VLC Media Player her güncellemesiyle birlikte yeni özellikleri de bünyesine katıyor. Ufak tefek gelişmelerin yanında öyle özelliklere sahip ki bazen kullanıcılar bunların farkında bile olmayabiliyorlar.

VLC Media Player ile YouTube videolarını izleyebilme özelliği de varolan ancak nadir bilinen özelliklerden bir tanesi. Bu yazımda sizlere VLC Media Player ile nasıl YouTube videolarını izleyebileceğinizi resimli olarak anlatacağım.

Öncelikle programı bilgisayarınızda mevcut değilse yükleyerek ve kurarak işe başlayabilirsiniz. Gerekli bağlantıları aşağıda görebilirsiniz.

Programın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra masaüstünüze gelecek olan VLC Media Player ikonuna tıklarsanız programı kolayca açabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki ana VLC Media Player ekranı gelecektir.

Programı açtığımıza göre YouTube videolarını oynatabilmek için elimizde bir adet YouTube video linki yer almalı. Dilediğiniz videoyu YouTube’da açtıktan sonra hemen linkini kopyalayıp sayfayı kapatabilirsiniz.

Linkimizi de kopyaladığımıza göre VLC Media Player’ın sol üst köşesinde yer alan “Ortam” menüsüne girerek oradan da “Ağ Akışı Aç…” penceresini açıyoruz.

Ağ akışı aç” menüsüne girdiğimizde “Bir ağ İnternet adresi yazın:” bölümü YouTube adresini girmemiz gereken kısım oluyor. Resimde de görebileceğiniz kısıma direkt olarak elde ettiğiniz linki yapıştırabilirsiniz.

Linkimizi de yapıştırdıktan sonra “Oynat” butonuna tıklarsak videomuz hemen karşımıza geliyor ve oynatılmaya başlıyor. Web üzerinden değil de medya oynatıcılar ile video oynatmaktan hoşlananların beğeneceğini düşündüğüm bu özelliği dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Program bilgisayarınızda mevcut değilse indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

YORUMLAR