WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor, Nasıl Düzeltilir?

WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor, gelen görüntüler nasıl kaydedilir? Bu ve buna benzer soruların cevabını sadece saniyeler içinde öğreneceksiniz!

Kullanıcılar, WhatsApp'ta başkası tarafından gönderilen medya dosyalarının otomatik olarak galeriye kaydedilmemesi durumunda "WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor, WhatsApp'tan gönderilen görüntüleri galeride görüntülemek için ne yapılmalı?" Gibi soruların cevabını araştırıyor. Bu içeriğimizde WhatsApp gelen fotoğrafları galeriye kaydetme sorununun neden olduğunu ve nasıl çözüleceğini öğreneceksiniz.

Çok sayıda kullanıcı, anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden gelen görsellerin galeride görünmediğini söylüyor. WhatsApp Messenger dünya çapında popüler bir anlık mesajlaşma uygulaması olduğu için bu tür bir sorunla karşılaşan binlerce kullanıcının olduğunu söylemek doğru bir tahmin olacaktır. 

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor, Nasıl Düzeltilir?

 • İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.
 • Daha sonra sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokunun. 
 • Açılan pencereden ayarlar seçeneğini seçin.
 • Sohbetler kısmına girin.
 • Sohbet ayarları kısmındaki; "Medya görünürlüğünü" pasif halden aktif hale getirin.
 • İşlem tamamlanmış olacaktır.

Eğer WhatsApp'ta çok fazla fotoğraf geliyor ve gelen fotoğrafları galeriye kaydetmek istemiyorsanız medya görünürlüğünü pasif hale getirebilirsiniz ya da gelen fotoğrafları galeride kayıt olmasını istiyorsanız medya görünürlüğünü aktif hale getirebilirsiniz. 

Birçok WhatsApp grubundan gelen fotoğraf ve video birçok insanın galerisini doldurmakta ve depolama alanında sıkıntılar çıkarmaktadır. Bu durum ilerleyen günlerde telefonun ısınmasına ve yavaşlamasına neden olmaktadır.

iPhone'da WhatsApp'tan Atılan Görüntüleri Kaydetme

 • WhatsApp'ı açın.
 • Uygulamayı açtıktan sonra uygulama ayarlarına gidin.
 • Sohbetler seçeneğine dokunun.
 • "Film Rulosuna Kaydet" seçeneğini etkin hale getirin.
 • İşlem tamamlanmış olacaktır. 

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Neden Galeride Gözükmüyor?

 • Kullanıcı, fotoğrafı veya videoyu gönderdikten kısa bir süre sonra silmiş olabilir.
 • Cihazınızda yeterli depolama alan olmayabilir.
 • WhatsApp Messenger uygulamasına bu işlem için izin vermemiş olabilirsiniz.
 • İnternet bağlantısı olmayabilir.
 • Veri tasarruf modu açık olabilir.

WhatsApp'ta görüntülerin galeriye otomatik olarak kaydedilmemesi sorununu çözmeden önce bu probleme yol açan faktörlerin neler olduğunu bilmek gerekir. WhatsApp'ta tarafınıza gönderilen fotoğraf ve videoların galeriye kaydedilmemesinin birden fazla nedeni bulunuyor.

Kullanıcı, Fotoğrafı veya Videoyu Gönderdikten Kısa Bir Süre Sonra Silmiş Olabilir.​

Size fotoğraf veya video gönderen birisi, görüntüyü iki taraftan da silme seçeneğini kullanırsa bu görüntü sadece sohbetten değil aynı zamanda galerinizden de silinir.

Cihazınızda Yeterli Depolama Alanı Olmayabilir.

Medya dosyalarının galerinize kaydedilmemesinin nedenleri arasında yeterli kullanılabilir alanın olmaması yer alıyor. Akıllı telefonunuzda yeterli depolama alanı yoksa anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden gelen fotoğraf ve videolar otomatik olarak kaydedilmez.

İnternet Bağlantısı Olmayabilir.

Dünya çapında çok büyük bir popülerliğe sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması, görselleri ve videoları galeriye otomatik olarak kaydedebilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyar. İnternet bağlantısı yoksa galeriye otomatik kaydetme işlemi gerçekleşmez.

WhatsApp Bildirim Gelmiyor, Çözümü Nedir?
MOBİL

WhatsApp Bildirim Gelmiyor, Çözümü Nedir?

WhatsApp bildirim gelmiyor sorunu, çoğu akıllı telefon kullanıcısının karşılaştığı problemlerden biridir. Bu yazıda popüler mesajlaşma uygulamasında meydana gelen oldukça can sıkıcı hatanın nasıl çözüleceğini açıkladık.

WhatsApp'a Bu İşlem İçin İzin Vermemiş Olabilirsiniz.

Fotoğraf ve videoların otomatik olarak galeriye kaydedilebilmesi için kullanıcının uygulama üzerinden izin vermesi gerekir. Eğer bu işlem için izin verilmemişse söz konusu problem ile karşı karşıya kalınır.

Veri Tasarruf Modu Açık Olabilir.

Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan anlık mesajlaşma platformunda otomatik kaydetme işleminin gerçekleşmemesine yol açabilecek bir faktör daha mevcut. Veri tasarruf modu açık olabilir. Uygulamanın ayarlarından bu seçeneği etkinleştirmişseniz görüntüleri manuel olarak indirmeniz gerekir. İndirmediğiniz görüntüler, galerinize de otomatik olarak kaydedilmez.

WhatsApp Plus Nedir? Nasıl İndirilir ve Kullanılır?
YAZILIM

WhatsApp Plus Nedir? Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

WhatsApp Messenger'a yeni özellikler kazandıran WhatsApp Plus nedir, nasıl kullanılır, özellikleri neler, Android telefona nasıl indirilir? Bu yazıda çok sayıda akıllı telefon kullanıcısı tarafından merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Bu içeriğimizde popüler anlık mesajlaşma uygulamasında çok sayıda kullanıcının karşılaştığı problemin neden meydana geldiğini ve sorunu çözmek için hangi yöntemlerin uygulanması gerektiğini açıkladık. Konuya dair düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın. WhatsApp Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir? Meraklıları yazımıza göz atabilir. 

Whatsapp Aero APK İndir

YORUMLAR