WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Milyonlarca kişi tarafında kullanılan Whatsapp uygulamasını bilgisayarda nasıl kullanabilirsiniz? Bu blog yazısı ile birlikte artık bilgisayarınız üzerinden Whatsapp'ı kullanabileceksiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan ve her gün en az bir kere kullandığımız Whatsapp uygulaması gün geçtikçe gelişiyor. Son yapılan güncellemeler ile birlikte görüntülü arama özelliğine kavuşan Whatsapp, mobil cihazların dışında bilgisayarlar üzerinden de yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Geçtiğimiz yıllarda aktif hale getirilen Whatsapp Web özelliği kısa sürede çok sevildi. Bilgisayardan sohbet etmek isteyen kullanıcıların en sevdiği Whatsapp özelliklerinden birisi olan Whatsapp Web, son dönemde oldukça popüler. Her gün izlediğimiz televizyon kanalları, Whatsapp üzerinden satış yapan şirketler ve devlet kurumları da projeleri için Whatsapp'ın Web sürümünü kullanmaktalar. Whatsapp'ın sevilen Whatsapp Web özelliğini belki de siz yeni duyuyor olabilirsiniz. Bu yüzden bilenler için hatırlatmak bilmeyenler için ise öğretmek için Whatsapp Web'in nasıl kullanıldığını anlatıyoruz. Hadi lafı çok uzatmadan başlayalım.

Öncelikle Whatsapp'ı indirin!

Telefonunuzda Whatsapp uygulaması yüklü değilse, aşağıdaki bağlantıları kullanarak Whatsapp'ı sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Eğer Whatsapp uygulaması telefonunuzda yüklüyse; güncelleme olup olmadığını denetlemenizde fayda var. Whatsapp sürümünüzün güncel olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız yine aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. 

1) Whatsapp uygulamasını açın

Whatsapp Web özelliğini kullanabilmek için öncelikle uygulamayı açmanız gerekiyor. Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üst kısımda bulunan menü simgesine yani üç noktaya dokunun. Whatsapp uygulamasından ayarlar menüsüne tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi bir bölüm çıkacak. Bu bölüm üzerinden "Whatsapp Web" sekmesine tıklayın ve özelliği aktif hale getirmeye hazır olun.

2) Whatsapp Web için hazır olun

Whatsapp Web’i kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor. Bilgisayar üzerinden Whatsapp'ınıza bağlandıktan sonra da telefonunuzdaki interneti kapatmamanız gerekli. Eğer internet bağlantınızı kapatırsanız Whatsapp Web oturumunuz sonlandırılacaktır.

3 Taratmak için bilgisayarınızdan Whatsapp'a girin

Bilgisayarınızdan Whatsapp'a bağlanabilmek için bu adreste yer alan kare kodu telefonunuzda açılan bölüme okutmalısınız. Okutma işleminden sonra telefonunuz ve bilgisayarınız eşleşecek ve Whatsapp Web'i kullanmaya başlayabileceksiniz. Eğer bilgisayarınızda Whatsapp Web'in sürekli açık olmasını istiyorsanız öncelikle bu sayfada yer alan bölümden "oturumu açık tut" seçeneğini aktif hale getirin. Seçeneği aktif ettikten sonra yukarıdaki resimde olduğu gibi kodu telefonunuzdan tarattırın.

4) Whatsapp Web kullanıma hazır

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızdan Whatsapp kullanmaya başlayabilirsiniz. Whatsapp Web özelliği sayesinde mobil cihazınızda olduğu gibi bilgisayarınızdan da fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. Ama ne yazık ki, henüz Whatsapp Web özelliği sesli ve görüntülü konuşmayı desteklemiyor. 

Whatsapp Web'in olumlu yanları neler ve Whatsapp ne için kullanılır?

Whatsapp'ı bilgisayardan kullanmak isteyenler için geliştirilmiş olan Whatsapp Web özelliği oldukça gelişmiş seçeneklere sahip. Mobil cihazınızdan yapabildiğiniz tüm ayarları daha rahat bir şekilde Whatsapp Web üzerinden yapabiliyorsunuz. Konuşmaların daha büyük bir pencerede olması sohbetlerin dikkatini arttırıyor ve sizi karşı taraf ile daha samimi bir hale getiriyor. Whatsap Web ile daha önce yaptığınız sohbetler içerisinden arama yapabiliyorsunuz. Eğer Whatsapp'ı sürekli dosya gönderimi için kullanıyorsanız telefonunuza dosya aktarma derdine de son verin. Çünkü Whatsapp Web sayesinde istediğiniz her türdeki dosyayı karşı tarafa gönderebilmeniz mümkün. Ayrıca tarayıcıların yeni yeni yaygınlaşan bildirim özelliğini de Whatsapp Web ile kullanabilmeniz mümkün. Eğer bildirim özelliğini etkinleştirirseniz Whatsapp'ınıza gelen tüm mesajların bildirimini masaüstünden görebileceksiniz. Gelişmiş emojileri de Whatsapp Web ile birlikte daha kolay ve daha büyük bir halde bulabiliyorsunuz. Whatsapp Web ile birlikte arkadaşlarınızla konuşabilir ve işlerinizi bilgisayardan yürütebilirsiniz. Hatta iş toplantılarınızı bile Whatsapp Web üzerinden yapabilirsiniz.

Whatsapp Web'i hangi platformlar destekliyor?

Whatsapp uygulamasını çalıştıran tüm cihazlar aynı zamanda Whatsapp Web'i de destekliyor. Başta Android ve iOS olmak üzere çoğu işletim sistemi üzerinden Whatsapp Web'i kullanabilmeniz mümkün.

Whatsapp ile ilgili okumanız gereken yararlı blog yazılarımız:

WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp'ta Karşı Taraftan Habersiz Mesaj Okumanın 3 Yolu

WhatsApp Konuşmalarınızı Android'den iPhone'a Nasıl Aktarırsınız?

WhatsApp Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

YORUMLAR