Windows 10 Otomatik Güncellemeleri Nasıl Kapatılır ya da Devre Dışı Bırakılır?

Faydalı ve minik bir Windows 10 programcığı bizi istenmedik anda güncellenen Windows 10'un bu huyundan kurtarıyor.

Windows 10 Otomatik Güncellemeleri Nasıl Kapatılır ya da Devre Dışı Bırakılır?

Windows 10’a yükseldiyseniz aslında hiç de fena bir işletim sistemi olmadığını tecrübe etmişsinizdir. Ama ne kadar özel ve güzel olursa olsun insanı bezdiren bazı dezavantajlarla geldiğini de göz ardı edemiyoruz. Bir kere devamlı kendini güncelliyor olması oldukça sıkıcı. Bunu gece gündüz yapıyor ve neredeyse bizi devamlı taciz ediyor.

Ancak bunun için bir çözüm var. Win Updates Disabler v1.0 adında minik bir Windows 10 programcığı birkaç seçenekle beraber geliyor ve bizi rahatsız edici güncelleme tacizinden kurtarıyor. Tek yapmanız gereken iki sekmeli bu basit programda ilk sekmede engellemek istediğiniz Windows 10 özelliklerinden “Disable Windows Updates” kutusunu işaretlemek. Bu kutuyu seçtikten sonra “Apply Now” tuşuna tıkladığınızda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Sistem yeniden başlatıldıktan sonra İşlem Merkezinden Tüm Ayarlar / Güncelleştirme ve Güvenlik yolunu takip ettiğimizde Windows Update sekmesinde bir Hata mesajı görüyoruz ama bunu çok da dert emiyoruz. Bu Win Updates Disabler v1.0’ın çalıştığı ve sizi güncellemelerden sakındığı anlamına geliyor.

Daha önce yayınladığımız Windows 10 Zorunlu Güncellemelerinden Kurtulmanın Yolları yazımızdan da faydalanmanız mümkün.

Windows 10 Zorunlu Güncellemelerinden Kurtulmanın Yolları

Windows 10 Güncelleme Uyarıları Saç Baş Yolduruyor Ama Kurtulmanın Bir Yolu Var

YORUMLAR