Windows 10 Sürüm Numaranızı Nasıl Öğrenirsiniz?

Microsoft’un en son piyasaya sürdüğü işletim sistemi Windows 10'u hangi sürüm numarasıyla kullanıyorsunuz? Öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Windows 10 Sürüm Numaranızı Nasıl Öğrenirsiniz?

Microsoft’un en son piyasaya sürdüğü işletim sistemi Windows 10, her geçen gün yenilikler ve performans iyileştirmeleri içeren güncellemeler alıyor. Bu güncellemelerin her birine ise birer yapım numarası veriliyor ve her güncellemede bu numaralar değişiyor. Biz de bu makalemizde Windows 10 sürüm numaranızı nasıl öğrenebileceğinizi anlatıyoruz.

Windows 10’a gelen her güncellemenin içerdiği çeşitli özellikler ve iyileştirmeler bulunuyor. Kullandığınız sürümde yapılan değişiklikleri kolayca öğrenebiliyorsunuz ancak bunun için kullandığınız sürümün numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Windows 10’dan önceki işletim sistemlerinde bu işlemi daha kolay bir şekilde yapabiliyorduk, fakat artık daha karmaşık hale gelen Windows 10 ile bunu küçük bir komut ile yapabiliyoruz.

Windows 10 sürüm numarasını öğrenmek için Windows + R tuşlarına basarak veya Başlat menüsüne Çalıştır yazarak ulaşabileceğiniz konsola, winver yazıp Enter tuşuna basıyoruz.

Açılan pencerede kullandığınız işletim sisteminin sürüm numarasını ve İS Derlemesi numarasını kolayca öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca, Windows 10’un hangi sürümünü kullandığınızı da öğrenebilirsiniz.

Windows’un yayınlanan son büyük güncellemesi Sürüm 1511 olarak adlandırılan yapı numarasıyla gelmişti. Eğer daha eski bir sürüm kullanıyorsanız Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik adımlarını izleyerek, açılan pencereden Güncelleştirmeleri denetle butonuna tıklayabilir ve en son güncelleştirmeleri yükleyebilirsiniz.

Windows 10 Daha Hızlı Nasıl Açılır?

YORUMLAR