Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır?

Bu rehberimizde Windows 10’da veri kullanımı nasıl sıfırlanır? konusunu anlatıyoruz.

Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 işletim sistemi, her uygulama için ayrıntılı veri kullanımını sizlere gösteriyor. Hangi uygulamaların Wi-Fi veya Ethernet üzerinden ne kadar veri tükettiğini görebilmeniz mümkün. Veri kullanımlarınızı belirli bir periyotta takip etmek istiyorsanız, veri kullanımını sıfırlayabilirsiniz. Bizler de bu rehberimizde, Windows 10’da veri kullanımı nasıl sıfırlanır? Sizlere anlatacağız.

Windows 10’da Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10’da veri kullanımını sıfırlamak için bir seçenek ne yazık ki sunulmuyor. Belki de veri tüketimi rakamlarını sıfırlamak için değiştirebileceğiniz bir kayıt defteri girişi mevcuttur, fakat bunu sıfırlamanın elbette çok daha kolay bir yolu var. Reset Data Usage adlı küçük bir uygulamayı kullanarak tek bir tıkla Wi-Fi ve Ethernet istatistiklerini kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Uygulamanın 32bit veya 64bit versiyonlarından, sisteminize uygun olanı çalıştırdıktan sonra Reset Data Usage butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Mevcut veri kullanımı istatistiklerini görmek için, Data Usage butonuna tıklayabilirsiniz.

Windows 10’da Veri Kullanımını Görüntüleme

Herhangi bir yardımcı uygulama olmadan veri kullanım istatistiklerini görmek istiyorsanız, birkaç adım izlemeniz yeterli olacaktır. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Veri Kullanımı adımlarını izledikten sonra toplam veri kullanımını görebilirsiniz.

Uygulamaların veri kullanımlarını görmek istiyorsanız, Kullanım ayrıntılarını görüntüle seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Yukarıdaki uygulamayı kullanarak istatistikleri sıfırladığınızda bu liste kaybolacak ve uygulamaları kullanana kadar veri kullanım istatistiklerini görüntülemeyeceksiniz.

Windows 10’da veri kullanımını görüntülemenin en büyük avantajı, kullanmadığınız uygulamaların interneti kullanıp kullanmadığını kontrol edebileceksiniz. Bir başka rehberimizde görüşmek üzere. Hoşçakalın!

Windows 10'da Aile Hesabı Ayarları Nasıl Yapılır?

Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?