Windows 10'da Yüklü Uygulamaların Veri Tüketimlerini Kolayca Öğrenin!

Bu rehberimizde Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda hangi uygulamaların ne kadar veri tükettiğini öğreneceksiniz.

Windows 10'da Yüklü Uygulamaların Veri Tüketimlerini Kolayca Öğrenin!

Bu rehberimizde Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda hangi uygulamaların ne kadar veri tükettiğini öğrenebilmenizin yöntemini anlatıyoruz.

Microsoft’un en son olarak piyasaya sürdüğü işletim sistemi olan Windows 10, sunduğu işlevsel özellikler sayesinde kullanıcılara her anlamda faydalı olmayı amaçlıyor diyebiliriz. Ayarlar panelinde sunulan Veri Kullanımı bölümü sayesinde, cihazınızın Wi-Fi ve Ethernet bağlantısından ne kadar veri tükettiğini görebildiğiniz gibi, yüklediğiniz uygulamaların da ne kadar veri tükettiğini detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz.

Windows 10'da yüklü uygulamaların veri tüketimleri nasıl öğrenilir?

Başlat menüsüne tıkladıktan sonra Ayarlar seçeneğine gidiyoruz.

Açılan pencereden Ağ ve İnternet’i seçiyoruz.

Sol menüde yer alan Veri Kullanımı sekmesine tıkladığınızda, yukarıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Buradan Wi-Fi ve Ethernet yoluyla harcadığınız veri miktarını görebilirsiniz. Grafiğin hemen altında yer alan Kullanım ayrıntıları bölümünden de uygulamaların toplamda ne kadar veri tükettiğini görebilmeniz mümkün.

Gördüğünüz gibi en çok veri tüketen uygulamalar sıralı bir şekilde listelenmiş durumda. Bu listeyi inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Gördüğünüz değerlerin son 30 güne ait olduğunu bilmenizde fayda var. Bir sonraki rehberimizde görüşmek üzere, hoşçakalın!

Windows 10 Sürüm Numaranızı Nasıl Öğrenirsiniz?

Windows 10 Daha Hızlı Nasıl Açılır?