Yeni Başlayanlar İçin Minecraft Rehberi

Minecraft rehberimiz sayesinde oyuna yeni başlayanlar kolayca ilk günlerde yapmaları gerekenleri öğrenebilir ve temel oyun dinamiklerini görebilirler.

Yeni Başlayanlar İçin Minecraft Rehberi

Minecraft oynamak isteyen oyuncular maalesef oyundaki rehber ve öğretici noktaların noksanlığından dolayı zorlanabiliyorlar ve sizler için hazırladığımız bu Minecraft rehberimiz sayesinde oyundaki ilk gününüzü çok daha kolay bir şekilde atlatabilir ve ardından oyuna dair bilmeniz gereken temel noktalar hakkında fikir edinebilirsiniz. Tabii ki bunun için ilk olarak Minecraft'ı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor.

Sunduğumuz bu sürüm demo olduğu için oyunu uzun sürelerle oynamak isteyen kullanıcıların tam sürümünü satın almaları gerekmektedir. Buraya tıklayarak satın alma sayfasına ulaşabilirsiniz.

Minecraft'a başlarken ilk yapmanız gereken elbette yeni bir dünya yaratmak. Bu işlemi tamamlamak için gerekli olan adımları aşağıdaki başlık altında bulabilirsiniz.

Minecraft'ta Yeni Dünya Yaratma

Minecraft'ta yeni dünyamızı yaratmak için ilk yapmamız gereken tabii ki oyunu açmak ve daha sonra karşımıza çıkacak olan "Tek Oyunculu" seçeneğini kullanmak. Eğer bu bölüm sizde İngilizce olarak çıktıysa "Settings" ve daha sonra "Language" bölümünden oyunun dilini Türkçe'ye çevirebilirsiniz.

"Tek Oyunculu" menüsünün içinde hemen sağ tarafta "Yeni Dünya Yarat" butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak devam ediyoruz.

"Dünya Adı" bölümüne oyundaki dünyamız için kullanacağımız adı giriyoruz ve ardından "Yeni Dünya Yarat" butonuna basıyoruz. Bu aşamada oyun bizi yeni dünyayı yaratana kadar kısa bir süre bekletecektir.

  1. Yeni Başlayanlar İçin Minecraft Rehberi
  2. Minecraft'ta İlk Gece
  3. Minecraft'ta Zırh Yapma
  4. Minecraft'ta Yatak Yapma
  5. Minecraft'ta Temel Ev Yapımı

YORUMLAR