Android 4.3 Güncellemesindeki Tatsız Sürpriz

Pek çok kullanıcı tarafından beklenen Android 4.3 güncellemesinin duyurulmasının ardından güncellemede keşfedilen bir sorun, kullanıcıların keyfini kaçırdı.

Android 4.3 Güncellemesindeki Tatsız Sürpriz

Geçtiğimiz hafta çıkan Android'in 4.3 güncellemesi, beraberinde getirdiği sorun sebebiyle kullanıcıların eleştiri oklarına maruz kaldı. Samsung Galaxy S4 Google Play Edition sahipleri tarafından keşfedilen bu sorun yüzünden cihazlarda yüklü olan bazı uygulamalar, verilerini microSD kart üzerine kaydedemiyorlar. Özellikle kullanıcılar için önemli belgelerin işlendiği verilerde böylesine bir sorun çıkması, Android sahiplerinin canını epey sıkabilir.

Bu tatsız durumun arkasında yatan sebep olarak ise, güncellemeyle gelen bazı kontrol ve güvenlik prosedürlerinin hangi verinin SD karta işlenip hangilerinin işlenmeyeceği konusunda yarattığı karışıklık gösteriliyor. Kullanıcıların Google cephesinden konuya ilişkin bir çözüm beklerken alabileceği bir önlem bulunuyor. Bu önlem, ES File Explorer uygulamasını kullanarak gerekli dosyaları harici bir belleğe kaydetmekten geçiyor. Bu kategoride yer alan diğer uygulamalar da işe yarayabilir fakat söz konusu uygulamanın işe yaradığı, sorunu yaşayan kullanıcıları tarafından denenerek görülmüştür. 

Google sorunu çözebilecek nitelikte bir önlem alana kadar güncellemeyi yapmış kullanıcıların önemli verilerinin kaybolmaması için biraz daha dikkatli davranması gerekebilir. 

Splinter Cell: Blacklist'in Sistem Gereksinimleri Açıklandı

YORUMLAR