App Store'daki Uygulamaların Neredeyse Yüzde 80'i Ölü

Apple'ın App Store'undaki uygulamaların

App Store'daki Uygulamaların Neredeyse Yüzde 80'i Ölü

Apple kullanıcılarını özellikle ilgilendiren bir haber ile karşı karşıyayız bugün. Mobil analizler yapan ve bu konuda artık güvenilirlik konusunda aşmış olan firma Adjust'ın bugün yayınladığı rapor, Apple'ın uygulamalarının barındığı App Store'daki ölü uygulamalar ile ilgili. 

Hepimiz belki de her gün en az bir tane uygulama indiriyoruz telefonlarımıza. Açıklanan rapora göre ise şimdiye kadar App Store'dan tam tamına 75 milyar indirme gerçekleşmiş ve yapımcılar toplamda bu uygulamalardan 15 milyar dolar kazanmış.

Peki ya diğer uygulamalardan ne haber? iOS uygulamalarının yaşam döngüsü hesaba katıldığı zaman, bu uygulamalarının %80'inin öylece durduğu ve çok az indirildiği saptanmış. 1,2 milyon uygulama, sadece App Store'da oturuyor.

Bu uygulamalara "zombi uygulama" deniyor. Haziran ayında App Store'da bulunan 1.197.087 uygulamadan 953.387'si neredeyse hiç indirilmeyen uygulamalar arasında. Daha önce şubat ayında %70 olan bu rakam, gördüğünüz gibi haziran ayında %80'e fırlamış durumda.

App Store'a her ay 60.000 tane uygulamanın eklendiği biliniyor. Bu rakamı hesaba katarsak harcanan vakit ve indirilmeyen uygulamalar gerçekten tüyler ürpertici. 

Bu yaz için rakamların bu şekilde devam edeceği söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Siz günde kaç uygulama indiriyorsunuz? Ya da hiç indiriyor musunuz?

Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın. 

App Store 50 Milyarıncı İndirmeye Koşuyor

YORUMLAR