Apple Artık iPhone 5C Üretmeyecek!

Apple dünya çapında milyonlarca alıcısı olan iPhone 5C'nin yoluna son verecek. 2015 yılından sonra artık iPhone 5C üretimi yapılmayacak.

Apple Artık iPhone 5C Üretmeyecek!

Apple'ın mobil cihazlar konusunda ne kadar başarılı bir şirket olduğunu herkes bilir. Fakat geçtiğimiz yıl renkli tasarımı ve uygun fiyatıyla satışa sunduğu iPhone 5C, Apple'ın bu başarısına gölge düşürdü.

iPhone 5C geçtiğimiz sene yeni nesil telefonlar ile birlikte tanıtılmıştı. Apple'ın fiyatını düşürüp tasarımını değiştirdiği bu telefon farklı olmasından dolayı bir süre ilgi çekti. Fakat insanların bu ilgisi oldukça kısa sürdü ve iPhone 5C'nin satışları iyice düştü. Çoğu insan aynı sene yayınlanan iPhone 5S'i veya daha eski olan iPhone 5’i fiyat farkı olsa da iPhone 5C'ye tercih ediyor. Aslına bakarsanız iPhone 5C'nin iPhone 5 ile hemen hemen aynı özelliklerde olduğunu söyleyelim tek farkı ise renkli tasarımı.

Tayvan'da yayın yapan bir gazete Apple'ın renkli telefonu iPhone 5C için ne düşündüğünü ortaya çıkardı. İddialara göre şirket 2015 yılından sonra artık iPhone 5C üretmeyecek. Eğer gerçekten 2015 yılından sonra üretimine son verilirse iPhone 5C'yi kara borsada yüksek fiyatlarla görebiliriz. Bu kötü haberin yanı sıra iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ların satışları hala çok iyi bir şekilde devam ediyor. 

Apple AIDS’e Karşı Savaşa Destek Veriyor

Apple Store Ekim Ayını Yeni Bir Rekorla Geçirdi 

YORUMLAR