Apple iOS 7'nin Geliştirme Süreci Gecikiyor

Apple'ın geliştirdiği iOS 7 işletim sisteminde gecikmeler olduğu ve şirketin yetiştirmek için Mac OS X ekibinden çalışanlar aktardığı sızdırılan bilgiler arasında.

Apple iOS 7'nin Geliştirme Süreci Gecikiyor

Apple uzun süredir iOS 6'nın sürümlerinde meydana gelen güvenlik açıkları, batarya sorunları ve uygulamalara dair problemlerle boğuşuyordu. Pek çok kullanıcının iOS 6 ve sürümleri ile yaşadığı bu sorunların Apple'a olan güvenlerini sarstığı da bir gerçek. Tüm bu sorun ve düzenlemeler devam ederken elbette iOS 7 için çalışmalar da şirket içerisinde devam ediyor.

Daring Fireball'dan John Gruber'ın sızdırdığı iddia edilen bilgilere göre Apple'ın iOS 7 geliştirme sürecinde büyük gecikmeler var ve şirket bu nedenle Mac OS X 10.9 üzerinde çalışan ekipten bazı mühendisleri iOS'a aktarmış durumda. Bu durumun kritik olmasının nedenlerinden birisi ise Haziran ayında yapılacak olan Worldwide Developer Conference yani Dünya Geliştirici Konferansı'na kadar iOS 7 geliştirici sürümünü hazır etmek belirtiliyor.

iOS 7'de Apple'ın önemli arayüz değişikliklerine gitmesi ve pek çok yeni uygulama ile karşımıza çıkması bekleniyor. Uzun yıllardır arayüzünden büyük bir değişiklik gerçekleştirmeyen Apple'ın bu sefer kullanıcılar için çok daha hızlı ve kolay kullanılır bir işletim sistemi yaratmaya çalıştığı Ocak ayından beri teknoloji dünyasında yankılanıyor.

3DMark performans testi uygulaması Android için yayınlandı

YORUMLAR