Apple, iPad Air'ı Tanıttı

Apple, iPad Air'ı tanıttı.

Apple, iPad Air'ı Tanıttı

San Francisco’da gerçekleşen etkinlikte Haswell işlemcili yeni MacBook Pro modellerinin yanı sıra yeni iPad’ler de tanıtıldı. Şimdiye kadarki en ince ve en hafif iPad olma özelliğini taşıyan iPad Air’ın teknik detayları haberimizde.

Bugüne kadar 170 milyon iPad satışına imza atan Apple, 5.nesil iPad’ini tanıttı. iPad Air adıyla karşımıza çıkan yeni iPad, ince ve hafif yapısı ile dikkat çekiyor. Önceki nesil iPad’e göre %20 daha ince ve %28 daha hafif olan iPad Air, sadece 7.5 mm kalınlığında ve 453 gr ağırlığında. 9.7 inç 2048 x 1536 çözünürlüğnde ekrana sahip iPad Air, iPhone 5S’te bulunan 64-bit A7 işlemci ve M7 hareket işlemcisine sahip. 5 megapiksel çözünürlüğünde iSight kamera ve Facetime HD ön yüz kamera ile donatılmış. 10 saate kadar kullanım sunan iPad Air’da Wi-Fi üzerinden iki kat hızlı dosya transferine imkan tanıyan 802.11n desteği mevcut. 802.11ac desteği bulunmuyor.

Siyah, beyaz, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri bulunan 5.nesil iPad, Kasım ayında şu 41 ülkede satışa sunulacak: “Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Karadağ, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere ve ABD”

iPad Air’in başlangıç fiyatı ise 499 dolar.

Apple, Haswell İşlemcili Yeni MacBook Pro Modellerini Tanıttı

YORUMLAR