Assassin's Creed: Unity İçin Türkçe Yama Hazırlandı

Assassin's Creed: Unity İçin Türkçe Yama Hazırlandı

Hikayesiyle bir seri haline dönüşen ve serinin son oyunu Assassin's Creed: Unity, çıktığı günden beri, gerek yüksek kalitede görselliğiyle, gerek bu kaliteye gölge düşüren oyun hatalarıyla çok konuşuldu. Ubisoft'un yapımcısı olduğu oyunda Türkçe dil desteğinin olmayışı, Türk oyuncuların hikayeyi anlaması konusunda sıkıntı yaratabiliyordu. İşte tam olarak bu noktada, Animus Projesi adında gönüllülerden oluşan Türk oyuncu grubu, AC: Unity'i tamamen Türkçeleştiren bir yama yayınladı.

Hazırlanan AC: Unity Türkçe yaması, oyundaki yaklaşık 200,000 yabancı kelimeyi Türkçeleştiriyor. 10 kişi tarafında 2 ay civarında bitirilen Türkçe yama, oyunun metinleri ve arayüzü dahil, herşeyi Türkçeleştiriyor. Grubun hazırladığı Türkçe yamayı dikkatlice incelediğimizde, basit sözlük çevirisinden ziyade, yerelleştirme yapıldığını da görmekteyiz, yani grup oldukça başarılı bir iş çıkarmış. Ubisoft gibi dev firmanın Türk oyuncuları umursamadığından metin bazlı bir çeviri bile yaptırtmadığını düşünürsek, Animus Projesi grubu bu konuda emek harcayarak oldukça büyük bir boşluğu doldurmuş olacak.

Önümüzdeki aylarda çıkacak olan yeni genişleme paketi (DLC) ve yeni oyun Assassin's Creed: Rogue için de yama yapacağını belirten ekip, oyun firmalarının yapmadığını yaparak adını daha çok duyuracağa benziyor.

YORUMLAR