ASUS, ZenFone Serisi Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Asus, ZenFone serisi akıllı telefonlarını CES 2014'te tanıttı.

ASUS, ZenFone Serisi Akıllı Telefonlarını Tanıttı

CES 2014'ün öne çıkan isimlerinden Asus'un fuarda sergilediği yeni ürünlerinden birisi de ZenFone serisi akıllı telefonlardı. Intel Clover Trail+ Atom işlemcisiyle güçlendirilen 4, 5 ve 6 inç ekranlı yeni ZenFone'lar, çeşitli renk seçenekleriyle geliyor.

Asus, ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 adını verdiği yeni akıllı telefonlarını CES Fuarı'nda tüketicilerle buluşturdu. IPS dokunmatik ekranlı yeni ZenFone akıllı telefonlar, Asus'un kendi özelleştirilmiş kullanıcı arayüzünü taşıyan Android 4.3 işletim sistemi (Android 4.4'e güncellemek mümkün olacak.) önyüklü geliyor. PixelMaster teknolojisini kullanan ön ve kamerayla donatılan ZenFone'lar, farklı renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

4 inç 800 x 480 TFT dokunmatik ekrana sahip Zenfone 4, gücünü 1.2GHz hıza ulaşan dört çekirdekli Intel Atom Z2520 işlemci ve 1GB RAM'den alıyor. microSD kart ile 64GB'a kadar ek depolama alanı alanı sunan telefonda 1170mAH'lik batarya bulunuyor. VGA çözünürlük veren ön kamera ve 5 megapiksel arka kamerayla donatılan telefon, kömür siyahı, inci beyazı, kiraz kırmızısı, gök mavisi ve güneş sarısı renk seçenekleriyle geliyor.

5 inç 1280 x 720 IPS ekrana sahip ZenFone 5, 2 megapiksel ön kamera ve görüntü sabitleme, BSI sensörlü ve F/2.0 lensli 8 megapiksel PixelMaster arka kamerayla donatılmış. Telefonun dokunmatik ekranının kalemle kullanılmasını sağlayan PenTouch ve eldivenle kullanılmasına imkan veren GloveTouch teknolojisinin kullanıldığı dokunmatik ekrana sahip telefon, gücünü 2Ghz hızında çalışan Intel Atom Z2580 işlemci ve 1GB RAM'den alıyor. microSD kart desteği ile 64GB'a kadar ek depolama alanına izin veren telefonda 2050mAH'lik batarya bulunuyor. Renk seçenekleri arasında kömür siyahı, inci beyazı, kiraz kırmızısı ve şampanya altın yer alıyor.

ZenFone aralığındaki en güçlü telefon olma özelliğini taşıyan ZenFone 6, HD çözünürlük sunan IPS ekrana sahip. Ön yüzünde 2 megapiksel, arka yüzünde 13 megapiksel PixelMaster kamerası bulunan telefonda SonicMaster ses teknolojisine yer verilmiş. İşlemci, depolama alanı, bellek ve renk yönünden farklılık göstermeyen telefonda 3230mAH'lik batarya yer alıyor.

Asus'un CES 2014 Fuarı'nda tanıttığı yeni ZenFone akıllı telefonlarının fiyat etiketleri ve piyasaya giriş tarihleri henüz bilinmiyor.

ASUS, Wacom Digital Kalemli VivoTab Note 8 Tabletini Tanıttı

YORUMLAR