Call Of Duty: Advanced Warfare Satışları Beklentileri Karşılamadı

Dünyanın önde gelen FPS (first person shooter) oyunlarından Call Of Duty serisi satışlarda beklediğini bir türlü bulamadı.

Call Of Duty: Advanced Warfare Satışları Beklentileri Karşılamadı

Dünyanın önde gelen FPS (first person shooter) oyunlarından Call Of Duty serisi satışlarda beklediğini bir türlü bulamadı. Son olarak oyun severlerin karşısına Advanced Warfare ile çıkan ünlü yapım, şeytanın bacağını yine kıramamış görünüyor.

Piper Jaffray analisti Michael Olson’un açıkladığı verilerde oyunun satış rakamlarında geçen yıla oranla %27’lik bir azalma olduğu belirtiliyor. Kasım ayının en çok satan 2. oyunu (4.9 milyon) olmasına rağmen son yıllardaki satış başarısızlığına bir türlü son veremeyen Activision’ın ayaklarını daha sağlam basması gerekebilir.

Geçtiğimiz yıllarda çıkardığı oyunlarla Call of Duty 4: Modern Warfare başarısını yakalamaya çalışan şirket, son olarak başrolde House Of Cards dizisinden tanıdığımız Kevin Spacey ve Bioshock Infinite, Last Of Us gibi efsane yapımlardan aşina olduğumuz Troy Baker’a yer vermişti. Serinin bir önceki oyunu Ghosts’un aldığı kötü yorumlardan sonra ciddi bir yapılanmaya gideceğini açıklayan Activison, bu düşüş karşısında nasıl bir duruş sergileyecek hep birlikte göreceğiz.

Call of Duty: Advanced Warfare Multiplayer, Bu Haftasonu Boyunca Ücretsiz!

YORUMLAR