Chrome Eklentileri Artık Tek Bir Yerde

Google Chrome için bildiğiniz üzere bir çok farklı eklenti yayınlanmakta ve bu eklentiler üretici sayfaları da dahil olmak üzere farklı sitelerden indirilebilmekteydi. Google cephesi tarafında alınan bir karar ile birlikte bundan sonra

Chrome Eklentileri Artık Tek Bir Yerde

Google Chrome için bildiğiniz üzere bir çok farklı eklenti yayınlanmakta ve bu eklentiler üretici sayfaları da dahil olmak üzere farklı sitelerden indirilebilmekteydi. Google cephesi tarafında alınan bir karar ile birlikte bundan sonra Google Chrome eklentilerine sadece Chrome Web Mağazası üzerinden ulaşabileceğiz.

Söz konusu olan tüm Google Chrome eklentilerinin tek bir yerden indirilmesine sebep olarak; farklı internet siteleri üzerinden yapılacak eklenti indirmelerinin önemli bir güvenlik tehdidi oluşturuyor olması gösterilebilir. Çünkü herhangi bir internet sitesi üzerinden yüklenen eklentiler, bazen kullanıcıların isteği dışında otomatik olarak yüklenebiliyordu.

Yapılan bu değişiklikle beraber artık kullanacağımız tüm eklentileri Chrome Web Mağazası üzerinden güvenle indirebileceğiz. Her ne kadar güvenli eklentiler üreten yazılımcılar ve üreticiler bu eklentileri kendi sayfaları üzerinden paylaşıyor olsalar da, artık eklentilerini Chrome Web Mağazası altında depolamaları gerekecek gibi görünüyor.

YORUMLAR