Çok Yakında Telefon Adedi İnsan Nüfusunu Geçecek

2013 sonlarında mobil telefon ve tabletlerin insan nüfusunu geçmesi bekleniyor.

Çok Yakında Telefon Adedi İnsan Nüfusunu Geçecek

Akıllı telefonların geçen yıllar içerisinde çok daha ekonomik bir şekilde üretilmeleri ve satılmaları, giderek daha fazla insanın onlara geçiş yapmasını sağladı ve iOS, Android, BlackBerry ve Windows Phone derken giderek artan çeşitlilik herkesin kendine uygun bir akıllı cihaz almasını mümkün hale getirdi.

Artık adeta elimiz ve kolumuz olarak görülen ve her an her yerde online olmamızı sağlayan akıllı telefonların 2013 sonuna kadar insan nüfusunu geçmesi bekleniyor. Cisco’nun Görsel Ağ Endeksi Küresel Mobil Veri Trafiği Öngörü Güncellemesi’ne göre toplumda akıllı telefonlara karşı olan talebin artışının yanında internete bağlı cihazların oranında ve mobil veri kullanım oranlarında da büyük artışlar görülüyor.

Ayrıca telefonların yanında tabletlerin satışında da büyük artışlar var ve tablet adedi 2012’de tam 2.5 kat artarak 36 milyona ulaştı. Bu tabletlerden yapılan veri alışverişi ise akıllı telefonların tam 2.4 katı olarak gerçekleşti.

Mobil cihazlara olan talebin artmasının yanında bu artışın giderek daha da hızlanması bekleniyor ve 2013 sonuna kadar insan nüfusunun telefon nüfusuna göre daha geride kalması öngörülüyor.

4 günde 7 milyon iOS cihazda jailbreak uygulandı

YORUMLAR