Dikkat: WhatsApp Üzerinde Gözetleniyorsunuz

Dikkat: WhatsApp Üzerinde Gözetleniyorsunuz

Korsan bir uygulama WhatsApp üzerindeki tüm hareketlerinizin başkaları tarafından izlenmesine olanak tanıyor. WhatsApp üzerinde tüm hareketlerinizi görünmez yapsanız bile WhatsSpy Public her hareketinizi kontrol ediyor. Detayları kaydediyor ve arşivliyebiliyor.WhatsApp üzerinde ne zaman çevrimiçi olduğunuz, kiminle yazıştığınız, ne kadar zaman geçirdiğinizi takip eden bir uygulama, kullanıcıların kabusu olacak gibi görünüyor. WhatsSpy Public,  Maikel Zweerink tarafından geliştirilmiş ve markette bulunmuyor, sadece korsan yollardan elde edebiliyorsunuz. Aslında uygulama WhatsApp'ın ne kadar güvenilir olmayacağı konusunda bir örnek olması için tasarlansa da, elbette kötü amaçlı kullanılması çok muhtemel.

Profilinizde her ne kadar gizli kalmayı seçmiş, son görülme seçeneklerini kapamış olsanız da bu uygulama ile sizi takip edebiliyorlar ve WhatsApp üzerindeki tüm geçmişinizi ve hareketlerinizin dökümünü çıkarabiliyorlar.

Zweerink normal şartlarda WhatsApp uygulamasının son derece zayıf güvenlik önlemleri ile dolu olduğunu, son derece basit bir algoritmayla kullanıcıların tüm bilgi ve hareketlerinin dökümünün alınabildiğini söylüyor. Kurguladığı program da tam bu işe yarıyor. Zweerink, 'bu uygulamayı yapmaktaki amacım aslında popüler programların ne kadar güvenliksiz olduğunu ortaya çıkarmaktı' diyor. Açık kaynak koduyla çeşitli farklı kaynaklardan elde edilebilen WhatsSpy biraz teknolojiden anlayan herkes tarafından rahatlıkla kurgulanabiliyor.

Aslında WhatsApp'ın güvenlik seçeneklerinin çok güvenli olmadığına dair yapılan ilk hareket bu değil. Ancak kullanıcıların iki kere düşünüp, özel yaşamları bu kadar tehdit altındayken bu tür uygulamaların çoğalabileceğini ve uygulamayı kullanmaktan vaz geçebileceği fikri de yayılıyor. 

WhatsApp Engeline Takılmayın

WhatsApp Web Uygulamasını Yayınladı

Kaçırmamanız Gereken WhatsApp İpuçları ve Hileleri

YORUMLAR