Dokunmatik Ekranlı Google Chromebook Pixel Satışa Sunuldu

Google'ın dokunmatik ekranlı ve Chrome OS işletim sistemli yeni laptopu Chromebook Pixel raflardaki yerini almış durumda.

Dokunmatik Ekranlı Google Chromebook Pixel Satışa Sunuldu

Geçtiğimiz günlerde Google'ın Chrome OS işletim sistemli Chromebook serisinin yeni üyesi dokunmatik ekranlı Chromebook Pixel'i piyasaya sürmeye hazırlandığından bahsetmiştik. Anlaşılan o ki Google bu konuda elini oldukça hızlı tuttu ve cihaz henüz ülkemizde olmasa da Play Store'daki yerini aldı.

Diğer Chromebook cihazların aksine Pixel modeli 1299 dolarlık yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte geliyor ve beraberinde 3 yıllık 1 TB Google Drive depolama alanı ve 12 adet uçakta kullanılmak üzere internet paketi geliyor.

Cihazın 12.85 inçlik dokunmatik ekranı 2560x1700 çözünürlüğe sahip ve yanında 32 GB flash depolama alanı, 4 GB RAM ve Intel mobil i5 işlemcisi ile oldukça güçlü bir donanıma sahip. Ayrıca HD4000 grafik çipi, 2 USB girişi, HD kamera ve SD kart slotu da yeterli görünüyor. Ancak ekranın en-boy oranının 3:2 olması biraz garip olsa da şu anda bir laptopta bulunan en yüksek ekran çözünürlüğüne sahip.

Samsung Galaxy S4'ün çıkışı neden gecikiyor?

YORUMLAR