Elon Musk’ın Fortnite Şakası Ortalığı Karıştırdı

Elon Musk’ın Fortnite Şakası Ortalığı Karıştırdı

Twitter paylaşımları ile gündemi sık sık meşgul eden Elon Musk, bir kez daha sahnede. Tesla ve SpaceX gibi birçok şirketin kurucusu olan ünlü mucit, son dönemin popüler oyunlarından Fortnite’ı hedef aldı.

Teknoloji dünyasının en önemli figürlerinden birisi olan Musk, hayata geçirdiği görkemli projeler kadar sosyal medyadaki çıkışlarıyla da adından söz ettiriyor.

Geçtiğimiz yıl Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg'in “Yapay zeka hakkında kıyamet senaryosu uyduranları anlamıyorum”  açıklamasına karşılık olarak, kişisel Twitter hesabından "Bu konuyu Mark'la konuştum. Konuyu pek anlamıyor" diyen Musk, günlerce konuşulan bir çıkışa imza atmıştı.

Güney Afrika asıllı ABD’li girişimcinin radarında bu kez popüler battle royale oyunu Fortnite var.

 

 

Fortnite’ı satın aldığını ve daha sonra sildiğini gösteren bir haberi takipçileriyle paylaşan Musk, internet aleminin başını döndürdü. 

Tabii bu paylaşımın küçük bir şakadan ibaret olduğu ise sonradan anlaşıldı; ancak Musk’ın dünyanın en zengin insanlarından birisi olduğunu düşündüğümüzde bu olasılığın gerçekleşmesi  o kadar da imkansız görünmüyordu. Zaten bu şakanın bu denli yayılmasının altında da bu yatıyor.

Musk’ın bu şakasına kayıtsız kalmayan Epic Games, SpaceX CEO’sunun Mars’ı kolonize etme hayallerini ti’ye alan bir paylaşım yaparak, “Bir on yıl, @elonmusk? Sadece yap, LOL”  ifadelerini kullandı.

Musk'ın bu paylaşıma cevabı ise "Gerçekler acıdır"  şeklinde oldu.