Facebook'un Tasarımı Yine Değişiyor

Facebook mühendisleri, dünyanın en popüler sosyal medya ağının tasarımı değiştirmeye başladılar. Hemen her tasarım değişikliğinde kullanıcıların beğenisini kazanmanın yanı sıra bir o kadar da olumsuz tepki alan Facebook’un bu yeni değişimlerle nasıl bir

Facebook'un Tasarımı Yine Değişiyor

Facebook mühendisleri, dünyanın en popüler sosyal medya ağının tasarımı değiştirmeye başladılar. Hemen her tasarım değişikliğinde kullanıcıların beğenisini kazanmanın yanı sıra bir o kadar da olumsuz tepki alan Facebook’un bu yeni değişimlerle nasıl bir yol haritası izleyeceği ise şimdiden merak konusu.

Geçtiğimiz yılın aralık ayında bazı kullanıcıların karşılaştıklarını iddia ettikleri tasarım değişiklikleri görünen o ki gerçeğe dönüşüyor. Yeni Zelanda’da yaşayan birçok kullanıcı, zaman tünellerindeki değişimlerine dair bilgiler vermeye başladılar. Bu tür değişimlerin ve yeniliklerin bölgeden bölgeye değişiklik gösterdiğini hatırlayacak olursak yeni Facebook görünümün Türkiye’ye gelmesinin kısa bir zaman alması muhtemel görünüyor.

Yeni tasarımdaki en büyük yenilik, zaman tüneli, hakkında, arkadaşlar, fotoğraflar ve daha fazlası gibi kişilere ait alt unsurların iyileştirilmiş bir arayüz üzerinde yer alması. Koleksiyon ifadesiyle de çağırılan bu bölge, kullanıcının isteği doğrultusunda aşağıdaki gibi düzenlemeye açık bırakılıyor.

Facebook’un yeni tasarımdaki yeniliklerinin sadece bunlardan ibaret olmadığı da gelen bilgiler arasında.

Asus'un Yeni Ekran Kartını Gördünüz Mü? - CES 2013

YORUMLAR