General Mobile Discovery Air Çıktı!

General Mobile Discovery Air bugün duyuruldu. Adını inceliği ve hafifliğinden alan Discovery Air fiyatı ve özellikleriyle dikkat çekiyor.

General Mobile Discovery Air Çıktı!

Orta segment akıllı telefon pazarında hatrı sayılır bir paya sahip olan General Mobile Discovery'nin yeni modeli olan General Mobile Discovery Air duyuruldu. Discovery Air teknik özellikleri, kamerası, işlemcisi ve en önemli özelliği olan hafifliğiyle dikkat çekiyor. 2013 yılında piyasaya çıkan Discovery büyük bir başarı yakalamış ve orta segment sınıfında çoğunlukla tercih edilen akıllı telefonlardan birisi olmuştu. Ardından Discovery Elite ve Discovery 2 modelleri çıkaran firma, bugün Discovery Air modelini açıkladı. İşte General Mobile Discovery Air'in teknik özellikleri ve fiyatı:

General Mobile Discovery Air 4.8 inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde bir ekrana sahip. 720 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip ekranda AMOLED ekran teknolojisi kullanılmış Ekran keskinliği (yani inç başına düşen pixel sayısı) 308 ppi. Ekranın 300 ppi'nin üzerinde olması şaşırtıcı ve önemli bir detay. Anlaşılan Discovery Air'in görüntü kalitesi bizi oldukça tatmin edecek. 

Discovery Air'de MediaTek işlemci kullanılmış. Bu işlemci ise ARM Cortex A7 altyapısıyla çalışıyor. İşlemcinin hızı 1.7 GHz ve tam 8 çekirdeğe sahip. İşlemci ve ekran özellikleri böyleyken 1 GB RAM ile piyasaya sürülen Discovery Air'in tek zayıf noktası yetersiz belleği olacaktır. 

Sadece 98 gram ağırlığında olan Discovery Air, 5.1 mm kalınlığa sahip. Oldukça ince bir yapıya sahip olan cihazın arka tarafı da ön tarafı gibi Gorilla Glass cam ile kaplanmış. Bu şekliyle biraz Xperia Z serisini andırmış doğrusu. Ancak inceliği ve hafifliğini göz önüne almak gerekirse böyle bir işlem yerinde olmuş. Aksi halde bu kadar ince ve hafif bir telefonu sağlam olarak kullanmak biraz meziyet gerektirirdi.

16 GB dahili hafızaya sahip olan Discovery Air'de malesef MicroSD Kart girişi bulunmuyor. Bu yüzden hafıza yükseltme şansı yok. 16 GB'den daha fazla hafıza sunan bir sürüm de henüz yok. 4 renk seçeneği bulunan telefonun renkleri ise şöyle: Siyah, beyaz, mavi ve pembe. 

Discovery Air, 8 megapixel çözünürlükte arka kamera ve 5 megapixel ön kamerasıyla önceki sürümlerinden daha iyi fotoğraf ve video çekme deneyimi sunuyor. 2050 mAh kapasitedeki bataryası çıkarılamıyor. Bu da kapaksız, açılamayan bir telefon demek oluyor. Bunun sebebi elbette Discovery Air'in inceliği. 

General Mobile Discovery Air'in 799 TL fiyatla satışa sunulacağı tarih ise Şubat ayının ilk haftası. Yani önümüzdeki hafta.

General Mobile Discovery İçin Android KitKat Yayınlandı

YORUMLAR