Google Glass Gözlükleri iOS ile Uyumlu Olacak

Google Glass gözlüklerinin Apple iPhone telefonlar ile uyumluluk göstereceği Google tarafından resmen onaylandı.

Google Glass Gözlükleri iOS ile Uyumlu Olacak

Google’ın Google Glass adlı gözlükleri bütün teknoloji meraklıları tarafından bekleniyor ve sürekli hakkında resmi açıklamalar ve bilgiler de yayınlandıkça bu heves daha da yükseliyor. Google’ın mobil cihazlar için her zaman Android işletim sistemini önde tuttuğu açık olsa da bu sefer şirketten iOS fanlarını sevindirecek bir haber geldi.

Şirket Google Glass’ın iPhone’lar ile kesinlikle uyumlu olacağını belirtti ancak daha fazla detaya ne yazık ki girmedi. Bu ilişkinin sadece Bluetooth bağlantı ile sınırlı mı kalacağı yoksa bir Google uygulaması ile bilgi paylaşımı veya internet bağlantısı gibi gelişmiş özellikler mi olacağı maalesef belirtilmedi.

Apple ve Google arasındaki ilişkiler son zamanlarda oldukça gergin ilerliyor ve Apple haritalar servisinin barındırdığı sorunlara karşılık olarak kusursuz bir Google Maps sayesinde bu ilişki daha da gerilmiş durumdaydı. Ancak Apple’ın Google ile ilişkilerini geliştirmek istediği de son zamanların en popüler konuları arasında yer alıyor.

Şimdilik 1500 dolar gibi oldukça pahalı bir etikete sahip olacağı düşünülen gözlüklerin tam olarak hangi işlevlere sahip olacağı belli değil.

Samsung Galaxy S4'te AMOLED ekran bulunmayacak

YORUMLAR