Google Tam Teşekküllü Bir Müzik Hizmeti Geliştiriyor

Google'ın Google Music uygulamasına ek olarak Spotify'a rakip olacak bir müzik servisi hazırladığı duyumlar arasında yer alıyor.

Google Tam Teşekküllü Bir Müzik Hizmeti Geliştiriyor

Google’ın Google Music adlı uygulaması tüm dünya tarafından en beğenilerek kullanılan uygulamalardan bir tanesi ancak anlaşılan o ki Google servisini daha da iyi hale getirebilmek için büyük çaba gösteriyor. Alınan duyumlara göre Google büyük müzik şirketleri ile görüşmeler gerçekleştiriyor ve Spotify benzeri bir müzik dinleme hizmetini yayınlamayı amaçlıyor.

Yeni hizmetin hedefi ise istediğiniz şarkıyı istediğiniz zamanda satın almadan ve cihazınızda depolamaya gerek kalmadan dinlemenizi sağlamak. Böylece Google Music ile birlikte entegre edilmesi düşünülen yeni müzik hizmetinin kullanıcılar için bütünleşik bir servis haline geleceği ortada.

Ancak ücretsiz seçeneklerin yanında hizmetin ücretli servisler de sağlaması bekleniyor ve böylece Amazon ve Apple gibi canlı müzik yayını işine girişmemiş Google rakiplerine karşı avantaj elde edilmesi de düşünülüyor. Her ne kadar Spotify gibi bu alanda benimsenmiş diğer servisler olsa da Google’ın ona karşı ne gibi bir strateji geliştireceği henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy Note 8'i resmen duyurdu

YORUMLAR